Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropas jaunie arhitekti meklēs idejas Rumbulas attīstībai

Eiropas jauno arhitektu konkursā «Europan 10» tiks meklētas idejas Rumbulas attīstībai, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldībā.

«Europan» ir lielākais jauno arhitektu konkurss, kas vienlaikus notiek 19 Eiropas valstīs un tiek organizēts katru otro gadu. Šogad tas tika izsludināts 19.janvārī, kad tika atklāta konkursa interneta mājaslapa «www.europan-europe.com», un ilgs līdz 2009.gada 29.jūnijam. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2010.gada janvārī.

Konkursā aicināti piedalīties jaunie arhitekti, plānotāji un ainavu arhitekti no visas Eiropas, kuru vecums konkursa slēgšanas brīdī nepārsniedz 40 gadus. «Europan» konkursu tēmas parasti saistītas ar inovatīvas arhitektūras un kvalitatīvas pilsētvides radīšanu. «Europan 10» sesijas konkursa tēma ir «Izveidot, atjaunot, atveseļot un apgūt pilsētvidi!».

Rīga aicina konkursa dalībniekus - vietējos un ārvalstu jaunos arhitektus - piedāvāt augstvērtīgas un interesantas attīstības idejas 13 hektāru lielai teritorijai jeb novietnei Rumbulā. Šo teritoriju plānots izmantot pašvaldības daudzdzīvokļu māju celtniecībai, un projekta vadītāja ir SIA «Rīgas pilsētbūvnieks». Konkursam piedāvātā novietne ir daļa no aptuveni 200 hektāru kopējās attīstāmās teritorijas Daugavas labajā krastā, kas dienvidos robežojas ar Daugavu, ziemeļos ar Maskavas ielu, rietumos ar tā saucamo «Zaļo pilsētu» un austrumos ar bijušo Rumbulas lidostu.

Konkursa mērķis ir radīt augstvērtīgu, interesantu, veselīgu dzīves telpu potenciālajiem rajona iedzīvotājiem, izmantojot ainaviskās vides priekšrocības, integrējot apbūvi pilsētvidē, kā arī, paplašinot un labiekārtojot zaļās zonas sporta un atpūtas vajadzībām.

Konkursa darbi iesniedzami līdz šā gada 29.jūnijam, bet gala rezultātu paziņošana notiks nākamā gada janvārī. Konkursa prēmiju fonds ir 18 000 eiro (12 600 lati). Plānots, ka 31.martā jaunie arhitekti, kas vēlas piedalīties konkursā, varēs dosies organizētā izbraukumā, lai iepazītos ar konkursa teritoriju.

«Europan 10» Latvijas konkursa novietni vērtēs starptautiska ekspertu žūrija, kuru apstiprinājusi Eiropas «Europan» asociācijas padome. Latviju tajā pārstāvēs Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētbūvniecības fakultātes dekāns Uģis Bratuškins, pilsētplānotājs Aigars Kušķis, mediju pārstāvis Filips Rajevskis. Žūrijā būs arī eksperti no Igaunijas, Austrijas, Spānijas, Lielbritānijas un Nīderlandes.

Latvija «Europan» konkursos piedalās ceturto reizi, iepriekšējos gados konkursam bija piedāvātas novietnes gan pilsētu vēsturiskajos centros Rīgā un Ventspilī, gan teritorijas Ķīpsalā un pie Ķīšezera, kā arī Juglā.