Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Sinfonietta Rīga» un džeza kvinteta «Silvesteri Orkesteri» koncerts festivālā «Saxophonia»

6. Starptautiskā saksofonmūzikas festivāla «Saxophonia» laikā «Sinfonietta Rīga» un diriģents Normunds Šnē piedāvās klausītājiem īpaši veidotu koncertprogrammu kopā ar džeza kvintetu «Silvesteri Orkesteri», kas ir viens no patlaban spilgtākajiem džeza mūziķu sastāviem Latvijā.

Koncerts «Parallel Sounds» notiks sestdien, 21. februārī, plkst. 20.00 Rīgas Mākslas telpā, un tajā skanēs Kārļa Vanaga un Ritvara Garozas mūzika džeza kvintetam un kamerorķestrim.

«Koncerts būs interesants, jo mūzika, kuru atskaņosim, ir speciāli rakstīta šai «Silvesteri Orkesteri» un «Sinfonietta Rīga» sadarbībai. Šo mūziku nevarētu klasificēt kā kādu konkrētu stilu, jo tā apvieno ļoti daudz dažādus elementus. Mūzika ietver gan epizodes orķestrim, gan improvizāciju, dažādus stilus un noskaņas. Arī orķestrim būs jāiejūtas dažādos stilos un skanējumos. Kompozīcijās iekļauta bigbendu muzicēšanas specifika, dažādi interesanti metroritmiski elementi, kā arī tembrālās kombinācijas, kas veidojas ar elektroniskajiem un akustiskajiem instrumentiem,» stāsta viens no «Silvesteri Orkesteri» līderiem un koncertprogrammas autoriem Kārlis Vanags.

Jāteic, ka «Sinfonietta Rīga» koncertsezonā šis ir viens no nozīmīgākajiem koncertiem tieši tāpēc, ka šī ir iespēja parādīt orķestra vēlmi un spēju darboties dažādos mūzikas žanros, kā arī atrast kopīgu valodu ar dažādas mūzikas mīļotājiem. Šis koncerts attaisno vienu no orķestra izvirzītajiem radošajiem kredo, kas skan — būt gataviem eksperimentēt akadēmiskos un neakadēmiskos mūzikas virzienos, spēlēt frakā un T kreklā!

Par «Silvesteri Orkesteri» sadarbību ar «Sinfonietta Rīga» Kārlis Vanags saka: ««Sinfonietta Rīga» ar Normundu Šnē, manuprāt, ir viens no radošākajiem kolektīviem patlaban, jo viņu darbībā netiek novilktas nekādas robežas, netiek dalīts, vai tas ir džezs vai akadēmiskā mūzika, vai avangards. Prioritāte ir mūzika, nevis tās klasificēšana. Kvintets ar nepacietību gaida šā projekta sākumu, jo vismaz Latvijas mērogā nav zināmi citi džeza mūziķu kolektīvi, kas būtu realizējuši šāda veida projektus sadarbībā ar orķestriem.»