Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Notiks Birutas Delles personālizstāde «Klātbūtne»

No 17. februāra mākslinieku biedrības «Sidegunde» galerijā Brīvības ielā 224/5, 2. stāvā, būs aplūkojama Birutas Delles gleznu izstāde «Klātbūtne». Izstādes atklāšana notiks 17. februārī plkst. 18.00.

Personālizstādē «Klātbūtne» Birutas Delles jaunākie ainavu gleznojumi. Ainava mākslinieces daiļradē ir viens no būtiskākajiem žanriem. Katru reizi tā pārsteidz ar jaunu atklāsmi un kvalitāti. Tās ir deviņas lielformāta gleznas, visos četros gadalaikos, un 14 dažādu žanru darbi. Ar neparastu jūtīgumu, krāsu izsmalcinātības virmojumu māksliniece pauž slavinājumu dabas varenībai. 

Māksliniece Biruta Delle mācījusies glezniecību pie vecmeistara Anša Stundas, studējusi Valsts mākslas akadēmijā pie profesora Konrāda Ubāna (1964–1967). Birutai Dellei šī ir vienpadsmitā personālizstāde. 2002. gadā par nevīstošu meistarību saņēmusi Kultūras ministrijas gada balvu. No 2006. gada saņem Kultūras ministrijas stipendiju. Daiļdarbi savu mājvietu atraduši Mākslinieku savienības muzejā un Valsts nacionālā muzeja fondos, privātkolekcijās Latvijā, kā arī ārvalstīs. Mākslinieces daiļrade ieņem nozīmīgu vietu Latvijas mākslas kopainā. Par savu dzīvi sarakstījusi grāmatu «Mans ceļš», ko 2007. gadā izdevusi izdevniecība «Atēna».

Izstāde būs atvērta līdz 22. martam.