Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zīle nav sajūsmā par Godmaņa piedāvāto valdības reorganizācijas plānu

Apvienības «Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) valdes priekšsēdētājs Roberts Zīle «nav sajūsmā» par premjerministra Ivara Godmaņa (LPP/LC) publiskoto valdības reorganizācijas plānu.

«Tas nav tas aktuālākais, nepastiprina koalīciju, līdz ar to Saeimā atbalsts labākajā gadījumā būs tas pats,» aģentūrai LETA savu nostāju argumentēja Zīle, uzskatot, ka valdības reorganizācijas plāna uzdevums ir novirzīt uzmanību politiķiem, tostarp ministriem, no finanšu un ekonomiskās situācijas.

«Es vispār neesmu sajūsmā par reorganizācijas plānu, tam būtu jēga, ja notiktu koalīcijas paplašināšana,» teica Zīle.

Jautāts par Godmaņa plāniem Ekonomikas ministrijai (EM) pievienot Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju (RAPLM) un Tieslietu ministriju (TM) nodot Tautas partijas (TP) pārziņā, Zīle atbildēja ar pretjautājumu: «Kāpēc tieši RAPLM? Un vai premjers uzskatījis, ka [tieslietu ministrs] Gaidis Bērziņš nav labi strādājis?»

Zīle uzskata, ka arī Valsts prezidents Valdis Zatlers ir gribējis, lai premjers izdara izmaiņas valdībā, galvenokārt nomainot ministrus, bet šāds valdības reorganizācijas plāns tikai palielina TP ietekmi. «Gribētu dzirdēt prezidenta viedokli, vai tas ir tas, ko [Valsts prezidents Valdis Zatlers] bija domājis,» sacīja Zīle.

«Faktiski TP iedod pusi no valdības,» Zīle lakoniski komentēja premjera plānus, «TP «izplešas» saskaņā ar šo plānu. Nav saprotams, kāpēc Godmanim jāpalielina TP īpatsvars [valdībā].»

Zīle arī kritizēja iespējamo ministru rotāciju, kā piemēru minot, «ja vienkārši [iekšlietu ministrs Mareks] Segliņš aiziet no Iekšlietu ministrijas uz Tieslietu ministriju, manuprāt, tas situāciju neuzlabo».

TB/LNNK valdes priekšsēdētājs uzskata, ka Bērziņš kā tieslietu ministrs ir strādājis labi un, ja Godmanim ir pretenzijas, tad tās vajadzēja izteikt, lūdzot nomainīt ministru. «Bērziņš daudz darījis gan valodas lietās, gan saistībā ar naturalizācijas pārvaldi, arī privātpersonu maksātnespējas procesu jautājumā. Viss tiks apturēts un paliek nezināmā situācijā - pārāk daudzi jautājumi,» Zīle pamatoja vēlmi saglabāt Bērziņu tieslietu ministra amatā.

TB/LNNK plāno piektdien reorganizācijas plānus pārrunāt ar Godmani. «Tad arī izteiksim pretenzijas un gribam dzirdēt argumentāciju, kāpēc citi ministri paliek savos amatos, bet Gaidis Bērziņš ne. Kur citiem [ministriem] ir labāka darbība, piemēram, finanšu ministram [Atim Slakterim] vai aizsardzības ministram [Vinetam Veldrem], un kādas jaunās sejas nāks valdībā,» aģentūrai LETA sacīja Zīle.

Jau vēstīts, ka Godmanis piedāvā samazināt ministriju skaitu līdz 12 ministrijām un katrs no pašreizējās koalīcijas politiskajiem spēkiem zaudētu vienu ministriju vai īpašu uzdevumu sekretariātu.

Kā žurnālistiem teica Godmanis, Tautas partijai tiek piedāvāta Ārlietu ministrija, Iekšlietu ministrija, Finanšu ministrija, Aizsardzības ministrija, Ģimenes, veselības un sociālo lietu ministrija, kas apvienotu Labklājības, Veselības un Bērnu, ģimenes un integrācijas lietu ministriju, kā arī Tieslietu ministrija.

Zaļo un zemnieku savienībai tiek piedāvāta Zemkopības ministrija, Vides ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija un Kultūras ministrija.

Apvienībai «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK tiek piedāvāta Ekonomikas un reģionālā ministrija, kas apvienotu Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju un Ekonomikas ministriju.

Savukārt LPP/LC tiktu Transporta un komunikāciju ministrija, kurā būtu apvienota Satiksmes ministrija ar E-lietu sekretariātu. «Kā arī es, padevīgais kalps,» piebilda premjers.

Premjers sacīja, ka savu piedāvāto valdības reorganizācijas modeli viņš šo piektdien, 13.februārī, pārrunās ar koalīcijas partijām, un pauda cerību, ka tās atbalstīs viņa piedāvāto plānu.

Tāpat, pēc Godmaņa teiktā, jaunajā valdības modelī neiztikt arī bez «jaunām sejām», jo arī pašlaik atsevišķi ministru posteņi ir brīvi, kā arī iespējamas personāliju rotācijas pašās partijās.