Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Straume: Zatlera aktualizētie jautājumi ekonomisko situāciju neuzlabos

Bijušais Saeimas priekšsēdētājs un partijas «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) valdes loceklis Jānis Straume uzskata, ka Valsts prezidenta aktualizētie jautājumi par Satversmes grozījumiem patlaban nav aktuāli. Viņaprāt, šo jautājumu izskatīšana notiek steigā un tie pakārtoti «lietussargu revolūcijām» un vandaļu akcijām.

«Jautājumos, kurus aktualizējis prezidents Valdis Zatlers, es neredzu neko tādu, kas varētu palīdzēt uzlabot ekonomisko situāciju. Jau kuro reizi tiek kāpts uz grābekļa, pakārtojot konkrētiem sarežģītiem apstākļiem manipulācijas ar iespējamajām izmaiņām Satversmē un vēlēšanu likumā. Ja Satversme jāgroza, tad tas, kā tas notiek pašlaik, manuprāt, ir pilnīgi ačgārni. Ja jau sabiedrība tik ļoti neuzticas politiķiem, tad sabiedrība jāiesaista Satversmes un vēlēšanu likumu grozīšanas darbā. Manuprāt, pašreizējā situācijā ir vajadzīga konstitūcijas apspriešana. Ir jādod iespēja ikvienam, kas orientējas tēmā un kam ir idejas, iesniegt savus priekšlikumus institūcijai, kura šos priekšlikumus apkopo, ar tiem strādā. Tā varētu būt arī pašreizējā prezidenta izveidotā konstitucionālo tiesību ekspertu komisija. Šis jautājums ir jāpagriež ar seju pret tautu, lai gan sabiedriskās organizācijas, gan katrs pilsonis nāk ar priekšlikumiem. Pēc tam šie priekšlikumi jāapstrādā, jāapkopo un tiem jānonāk līdz parlamentam. Pretējā gadījumā process notiek haotiski, tas tiek pakārtots kādām «lietussargu revolūcijām» un vandaļu akcijām,» intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» atklāja Straume.

Politiķis norāda, ka tuvāko mēnešu laikā Latviju sagaida vēl grūtāki laiki un pieļautās kļūdas var maksāt dārgi. «Es domāju, ka situācija gan ekonomikā, gan politikā šogad pēc kādiem mēnešiem būs vēl dramatiskāka nekā pašlaik. Bet tāpēc nevajag zaudēt galvu. Zaudējot galvu, pieļautās kļūdas var maksāt ļoti dārgi,» viņš teica.

Tāpat Straume atzīmē, ka patlaban sabiedrībai netiek pietiekami izskaidrots, kā tiks izmantots starptautiskais aizdevums. «Vēl viena lieta, ko vajadzētu darīt citādi, — nepieciešams vairāk, skaidrāk pastāstīt sabiedrībai, kā tiks izmantoti Starptautiskā Valūtas fonda un citu institūciju aizdevumi.»