Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše gatavs mainīties vietām ar Godmani

Partijas «Jaunais laiks» (JL) Saeimas deputāts un ekspremjers Einars Repše intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» stāsta, ka viņa pārstāvētā partija joprojām paliek pie viedokļa, ka šīs koalīcijas valdībā nav jāiet. Tomēr tajā pašā laikā viņš norāda, ka būtu gatavs ieņemt premjera Ivara Godmaņa vietu valdībā.

«Mana partija nepieļauj Godmaņa valdības stutēšanu. Ja Godmaņa kungs grib ar mani mainīties vietām — katrā laikā,» sacīja Repše, atzīstot gan, ka jebkāda kandidātu izvirzīšana nav aktuāla.

«Šobrīd ne tuvu neesam situācijā, lai izvirzītu valdības vadītāja kandidatūras. Turklāt — likumīgi un ar parlamenta apstiprinājumu joprojām pastāv Ivara Godmaņa valdība,» — tā bijušais premjers.

Repše arī stāsta, kādēļ JL kā valdības vadītāju gribētu redzēt bezpartejisku kandidātu.

«Kāpēc šajos apstākļos runājam par neitrālu, ne no partijām nākošu premjerministru? Tāpēc, ka viņam vairāk piekristu saliedētāja un laba vadītāja, nevis nācijas glābēja funkcijas. Viņam vajadzētu spēt izraudzīt spēcīgākos cilvēkus no jauno koalīciju veidojošām partijām un varbūt arī ārpus tām. Viņam būtu jāvada darbs, uzklausot idejas, tostarp pašas drosmīgākās. Jāprot atšķirt, kura ideja un kurš nestandarta risinājums atbalstāms un kurš atliekams malā. Vēl nepieļaujami būtu tas, ka, tuvojoties vēlēšanām, jaunā valdība kļūtu par priekšvēlēšanu kampaņas placdarmu. Valdībā būs jānodrošina darbs, nevis aģitācija, un vissekmīgāk to varētu īstenot partijām nepiederošs premjers.»

«Ja Godmaņa kungs ar savu koalīciju pārredz situāciju uz priekšu, tad varētu nosacīti atslābt un gaidīt kārtējās vēlēšanas, ļaujot viņiem strādāt. Tomēr jākonstatē, ka šie paši cilvēki ir valdījuši vismaz pēdējos piecus gadus. Mainījušās ir tikai fasādes — ar Emsi, Kalvīti un tagad Godmani priekšgalā. Lielā mērā viņi palikuši pie vienas un tās pašas politikas — tur vairs nav jaunu ideju. Godmaņa kungam personiski vairākkārt bija iespēja veidot kaut ko jaunu, bet viņš to palaidis garām. Piemēram, kad tika veidota Godmaņa valdība, brīžiem it kā norisinājās diezgan konstruktīvas sarunas starp viņu un JL, bet tad premjers devās apspriesties pie «savējiem» un nākamreiz pie sarunu galda atgriezās gluži kā cits cilvēks. Tas liecina: vai nu Godmaņa kungs nevada un nekontrolē situāciju koalīcijā, vai tā nevēlas jebkādas pozitīvas pārmaiņas koalīcijas sastāvā un darba stilā. Toreiz beigu beigās sapratām, ka nevēlēšanās pieņemt pat sīkākos JL priekšlikumus liecina — mūs šai koalīcijā neviens negaida un negrib redzēt,» sacīja Repše.