Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziedojumu akcija zemniekiem gūst lielu atsaucību

Biedrības «S-putns» un Lauku atbalsta asociācijas pirmdien izsludinātā akcija zemnieku saimniecību atbalstam guvusi lielu gan iedzīvotāju, gan zemnieku saimniecību atsaucību, portālam «Apollo» pavēstīja «S-putna» pārstāve Lana Saksone.

Atsaucoties uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju, akcijas organizētāji vēlas uzsvērt, ka, pastāvot spēkā esošajai likumdošanai, no ziedojumiem netiek iekasēti nodokļi un Valsts ieņēmumu dienesta kompetencē nav ierobežot privātpersonu tēriņus, tāpēc ikvienam ir atļauts ziedot naudu pēc viņa paša ieskatiem. Tāpat zemniekiem nav aizliegts dāvināt savu produkciju.

Ja abas šīs darbības noris ar nelielu laika intervālu un abas iesaistītās puses to atzīst par ziedojumu, Valsts ieņēmumu dienestam nav pamata traktēt to kā tirdzniecību, norāda biedrība.

Tomēr akcijas veidotāji vēlas uzsvērt, ka šīs akcijas mērķis nav mudināt uz nodokļu nemaksāšanu, bet gan uzlabot zemnieku stāvokli, kā ar nodrošināt kvalitatīvas un Latvijā ražotas pārtikas pieejamību iedzīvotājiem.

zemniekiem@gmail.com

Ņemot vērā lielo ziedotāju interesi, īpaši aicinātas pieteikties zemnieku saimniecības no Latvijas reģioniem.

Patlaban aktīvākās ir Cēsu, Rīgas un Talsu rajona zemnieku saimniecības, savukārt lielākā iedzīvotāju interese ir Rīgā, Jelgavā un Valmierā.