Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Virs Sibīrijas sadūrušies ASV un Krievijas satelīti

Virs Sibīrijas aptuveni 800 kilometru augstumā sadūrušies ASV privātfirmai piederošs komunikāciju satelīts un nestrādājošs Krievijas militārais satelīts, kas ir pirmais šāda veida atgadījums kosmosā, trešdien paziņoja ASV armijas preses pārstāvis.

Otrdien notikušajā sadursmē bija iesaistīti kompānijas «Bethesda» satelīts «Iridium Satellite LLC» un nestrādājošs Krievijas militārais telekomunikāciju satelīts, sacīja Gaisa spēku pulkvedis Lezs Kodliks.

«Mūsuprāt, tā ir pirmā reize, kad orbītā ir sadūrušies satelīti,» viņš sacīja, piebilstot, ka atlūzas var radīt potenciālas problēmas operācijām kosmosā.

Kopīgais kosmosa operāciju centrs izseko 500–600 jaunus atlūzu gabalus, no kuriem daži ir desmit centimetrus lieli, kuri papildina jau aptuveni 18 000 esošo cilvēku radīto priekšmetu kosmosā, sacīja Kodliks.

Sadursme notikusi aptuveni 780 kilometru augstumā, kādā atrodas meteoroloģiskie un telekomunikāciju satelīti.

NASA paziņoja, ka Starptautiskajai kosmiskajai stacijai (SKS) draud «paaugstināts», taču neliels risks no satelītu atlūzām.

«Bethesda» paziņoja, ka tā zaudējusi «darbojošos satelītu» un tas varētu radīt ierobežotus traucējumus. Kompānijai ir pasaulē lielākais komerciālo satelītu virknējums, kurā ietilpst 66 satelīti.