Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Austrālijā saistībā ar mežu ugunsgrēkiem arestēti divi cilvēki

Austrālijā saistībā ar postošajiem mežu ugunsgrēkiem arestēti divi cilvēki, par kuru aizdomīgo uzvedību iedzīvotāji brīdinājuši policistus.

Viņi tiek turēti aizdomās par tīšu viena krūmāju ugunsgrēka izraisīšanu, kurā gāja bojā vairāk nekā 20 cilvēki. Pavisam ugunsgrēkos Austrālijas dienvidaustrumos dzīvību zaudējis vismaz 181 cilvēks un 5000 palikuši bez pajumtes.

Izmeklētāji saņēma iedzīvotāju zvanu par divu cilvēku aizdomīgu rīcību Viktorijas štata ziemeļos, teikts policijas paziņojumā.

«Izmeklēšana ir sākotnējā stadijā. Divi cilvēki sniedz policijai atbildes,» pavēstīja policija.

Valsts premjerministrs Kevins Rads otrdien ļaunprātīgos dedzinātājus apsūdzēja plaša mēroga slepkavībā.

«Mēs esam bez valodas no domas, ka daži no šiem ugunsgrēkiem izraisīti tīši,» Ruds sacīja parlamentā. «Ļaunprātīgas dedzināšanas problēma ir kas tāds, kam nācijai jāpievēršas neatliekamā kārtā. Tā vienkārši ir plaša mēroga slepkavība.»

Austrālijas policija otrdien informēja, ka izveidota īpaša 100 policistu vienība, kas izmeklēs mežu ugunsgrēkus un meklēs ļaunprātīgos dedzinātājus. Policisti izmeklēs visas ar ugunsgrēkiem saistītas nāves, brīdinot, ka ļaunprātīgie dedzinātāji tiks apsūdzēti slepkavībās.

Policija ir pārliecināta, ka vismaz viens no lielajiem ugunsgrēkiem Gipslendā, uz austrumiem no Melburnas, ir sākts apzināti. Šajā ugunsgrēkā bojā gājuši aptuveni 20 cilvēki.

Arī ugunsdzēsēji uzskata, ka daudzi ugunsgrēki nevarēja sākties dabiski.