Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Visvairāk kārotās dāvanas Valentīndienā

Aptaujājot «Rimi» pircējus un noskaidrojot, ko viņi vēlētos kā dāvanu Valentīndienā saņemt no sava mīļotā, «Rimi» izveidojis visvairāk kāroto dāvanu sarakstu.

Tas parāda, ka vīrieši šogad ir ievērojami romantiskāk noskaņoti nekā sievietes. Daiļā dzimuma pārstāves vislabprātāk svētkos saņemtu ziedus, smaržas un rotaslietas, savukārt vīriešus visvairāk varētu iepriecināt tieši kāds mīļotās sarūpēts pārsteigums, divatā pavadīts laiks vai kāda sievietes pašas rokām gatavota dāvana.

Kāroto Valentīna dienas dāvanu TOP

Vīriešiem:

1. Noslēpumains pārsteigums
2. Divatā pavadīts laiks
3. Paštaisīta dāvana
4. Izglītojošas grāmatas
5. Saldumi

Sievietēm:

1. Ziedi
2. Smaržas
3. Romantisks ceļojums
4. Nauda
5. Rotaslietas

Gandrīz trešdaļa daiļā dzimuma pārstāvju dāvanā vēlētos saņemt ziedus, turpretim desmito daļu aptaujāto sieviešu visvairāk varētu iepriecināt smaržas vai kāds romantisks ceļojums. Savukārt vīrieši daudz vairāk priecātos nevis par kādām konkrētām dāvanām, bet gan sievietes sarūpētu pārsteigumu. To atzinuši piektdaļa stiprā dzimuma pārstāvju. Kopā pavadītu laiku vai pašas rokām gatavotu lietu par vislabāko dāvanu Mīlētāju svētkos uzskata desmitā daļa «Rimi» aptaujāto vīriešu. 

15% «Rimi» aptaujāto pircēju dāvanas saviem mīļotajiem sarūpējuši jau laikus, taču lielākā daļa — vairāk nekā puse — «Rimi» pircēju par dāvanu otrai pusītei domās tikai 14. februāra rītā. Kā galveno iemeslu, kāpēc dāvanu iegāde tiek atlikta uz pēdējo brīdi, aptaujātie min lielo aizņemtību. Savukārt gandrīz desmitā daļa nemaz nav ieplānojuši apdāvināt savus mīļos.

Svētā Valentīna diena kļuvusi par iemīļotiem Latvijas iedzīvotāju svētkiem. «Rimi» pircēju aptaujas rezultāti liecina, ka vairāk nekā 70% iedzīvotāju tos svin katru gadu. Mīlestības svētku svinētāju pulkam ik gadu pievienojas arvien vairāk un vairāk atbalstītāju; desmitā daļa respondentu apliecinājuši, ka šos svētkus šogad atzīmēs pirmo reizi.

Visbiežāk cilvēki Valentīna dienu izvēlas svinēt mājās, kopā ar tuvākajiem. Lai arī šogad 14. februāris ir sestdiena, gandrīz 10% aptaujāto atzinuši, ka svētkus pavadīs strādājot.

Svētā Valentīna dienu cilvēki sāka svinēt 17. gadsimtā; jau četrus gadsimtus par vienu no klasiskākajām dāvanām tiek uzskatīti tieši saldumi. Savukārt Latvijā cilvēki par tipiskākajām Mīlētāju dienas dāvanām uzskata skūpstus, ziedus un mīkstās rotaļlietas sirds formā. Taču «Rimi» aicina iedzīvotājus atgriezties pie tradīcijām un saviem mīļajiem pagatavot īpašu svētku maltīti vai paštaisītas šokolādes konfektes. Lai popularizētu mīlestības svētku ideju, uzņēmuma «Rimi Latvia» vadības pārstāvji, uz brīdi kļūstot par amoriem, 13. februāra vakarā «Rimi» veikalos pircējiem dāvinās šokolādi un aicinās iepriecināt savus mīļos.