Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kontrabandisti pēdējā laikā iecienījuši cukurotas cigaretes

Pēdējo mēnešu laikā robežsargi novērojuši tendenci, ka kontrabandisti Latvijā cigaretes mēģina ievest, paslēpjot tās cukura maisos, portālu «Apollo» informēja Valsts robežsardzē.

Trešdien Grebņevas muitas kontroles punktā aizturēts kāds 1963. gadā dzimis kājāmgājējs, kurš gribēja šķērsot robežu ar 10 kilogramu cukura maisu, kurā starp cukura graudiem paslēpti pieci bloki ar cigaretēm — kopumā 1000 cigarešu. Vēl rokās vīrietis nesa maisu, kurā bija atļautais cigarešu skaits, ko drīkst likumīgi ievest Eiropas Savienībā — 200 cigaretes.

Bet ceturtdien, veicot no Krievijas iebraukušas vieglās automašīnas padziļinātu fizisko kontroli, konstatēts, ka automašīnas salonā vestajos divos cukura maisos rūpīgi noslēptas cigaretes «Prima» — katrā no tiem 1000 gabali cigarešu jeb pieci bloki.

Par konstatētajiem pārkāpumiem kājāmgājējam un automašīnas vadītājam sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli, bet cigaretes konfiscētas.

Valsts ieņēmumu dienests atgādina, ka atļautais daudzums cigarešu, ko drīkst pārvietot pāri Eiropas Savienības robežai, ir 200 gabali. Paredzētais sods par atļautā daudzuma pārsniegšanu administratīvā soda gadījumā ir no 50 līdz 250 latiem.