Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Autovadītāji uz ceļiem kļuvuši vēl ātrāki

Pagājušā gada laikā, kopš policija uz ceļiem izvieto četrus mobilos radarus, par ātruma pārkāpšanu sodīti gandrīz divarpus tūkstoši šoferu, bet šogad viena mēneša laikā par ātruma ierobežojuma pārkāpšanu sodīti ap diviem tūkstošiem autovadītāju.

Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Valdis Voins ceturtdien žurnālistus informēja, ka pērn, laikā no 9. jūlija līdz 31. decembrim, par ātruma pārkāpšanu sastādīti un šoferiem izsūtīti 2486 protokoli. Soda nauda kopumā piemērota 57 770 latu apjomā.

Savukārt šogad janvārī vien jau sastādīti un izsūtīti 1823 protokoli šoferiem, kuri braukuši ar ātrumu, kas lielāks par pieļaujamo. Turklāt piemērotās soda naudas apjoms ir krietni vien lielāks nekā pērn sešu mēnešu laikā — 74 900 latu.

«Tas nozīmē, ka autovadītāji nopietni pārkāpj ātrumu,» secināja Voins.

Turklāt, jo vairāk policija fiksē Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, jo vairāk ir sūdzību par policijas pieņemtajiem lēmumiem — pērn tādu bijis vairāk nekā 5000.

Kopumā pērn par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu sodīti 296 426 šoferi, kas ir par 30 765 vairāk nekā 2007. gadā. Par ātruma pārsniegšanu kopumā sodīti 107 871 autovadītājs, un tas ir par 6016 vairāk nekā gadu iepriekš. Par auto vadīšanu alkohola reibumā sodīti 10 052 šoferi, kas gan ir par 546 mazāk nekā 2007. gadā, un par auto vadīšanu narkotisko vielu iespaidā sodīti 339 šoferi, un tas ir par astoņiem mazāk nekā 2007. gadā. 

Drīzumā uz Latvijas ceļiem vairs nebūs tikai šie četri fotoradari — policija gatavojas izsludināt konkursu par jaunu fotoradaru iegādi, tie varētu būt aptuveni 100, gan stacionārie, gan arī mobilie.