Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«TeliaSonera» peļņa pērn pieaugusi par 8%

Ziemeļvalstu telekomunikāciju kompānija «TeliaSonera» pagājušajā gadā strādāja ar 19 miljardu Zviedrijas kronu (1,25 miljardu latu) tīro peļņu un tas ir par 8% vairāk nekā 2007.gadā, teikts kompānijas paziņojumā.

Savukārt kompānijas apgrozījums pagājušajā gadā palielinājās par 8% - līdz 103,6 miljardiem kronu (6,8 miljardiem latu).

Peļņas un apgrozījuma pieaugumu kompānijas pārstāvji galvenokārt skaidroja ar izaugsmi attīstības tirgos, kā arī «TeliaSonera» spēcīgajām pozīcijām Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs.

Tomēr «TeliaSonera» vadītājs Larss Nībergs prognozēja, ka šogad kompānija vairāk varētu izjust globālās finanšu krīzes negatīvo ietekmi.

Tajā pat laikā, cenšoties samazināt izmaksas, kompānija jau sākusi restrukturizācijas programmas īstenošanu, kuras gaitā plānots arī likvidēt darba vietas.

Kā ziņots, «TeliaSonera» izveidota 2002.gada decembrī, kad tika apvienota Zviedrijas kompānija «Telia» un Somijas «Sonera». Līdztekus Somijai un Zviedrijai «TeliaSonera» darbojas Norvēģijā, Dānijā, Baltijas valstīs, Krievijā, Turcijā, Spānijā un Kazahstānā.