Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Belohvoščika komanda joprojām bez «Pro Kontinentālās» licences

Latvijas riteņbraucēja Raivja Belohvoščika pārstāvētā komanda «H2O-Telteck» joprojām nav saņēmusi «Pro Kontinentālo» licenci, kas ļautu tai piedalīties augstākā līmeņa sacensībās, bet Belohvoščiks uzskata, ka tajā vainojamas Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) nesaskaņas ar komandas vadību, telefonsarunā ar aģentūru LETA atklāja Belohvoščiks.

«UCI kārtējo reizi pēdējā mirklī izdomāja atrunu, lai nepiešķirtu komandai profesionālo licenci,» norāda latviešu riteņbraucējs. «Nepieciešamā drošības iemaksa esot tikusi ieskaitīta astoņas stundas pēc noteiktā termiņa.»

«Tajā pašā laikā UCI dod licences komandām, kurās sportistiem jau ilgāku laiku netiek normāli izmaksātas algas, vai arī tās tiek maksātas aploksnēs,» atklāj Belohvoščiks.

Riteņbraucējs pieļāva, ka UCI nevēlas izsniegt «H2O-Telteck» profesionālo licenci personisku nesaskaņu dēļ ar komandas vadību, kurai trūkst pieredzes darbā ar augsta līmeņa komandām.

«Sarunas ar UCI veic komandas menedžera algots advokāts, kurš nepārzina šo sporta veidu,» skaidro Belohvoščiks. «Uzskatu, ka tā vietā, lai sūtītu nepieredzējušu advokātu, menedžerim pašam vajadzētu saņemties, aizbraukt un nokārtot visas nesaskaņas. Komandas izveidošanā ieguldīts pārāk daudz naudas, lai tagad atkāptos, tādēļ jāturpina cīnīties.»

«Komandas vadība sola, ka gadījumā, ja tai neizdosies iegūt profesionālo licenci, sportistiem būs ļauts startēt citu komandu sastāvos, turklāt «H2O-Telteck» turpinās maksāt šo riteņbraucēju algas no saviem līdzekļiem,» pastāstīja Belohvoščiks, piebilstot, ka viņam tomēr būtu liels prieks palikt «H2O-Telteck» komandā, jo to pārstāv vairāki seni viņa draugi.

Tomēr sportists pieļāva, ka turpmākas UCI vilcināšanās gadījumā viņš varētu arī pievienoties jaundibinātajai «Fuji-Servetto» komandai, uz kuru pārgāja liela daļa bēdīgi slavenās «Saunier Duval» komandas riteņbraucēju, vai arī vēl kādai citai komandai. «Fuji-Servetto» jau ir piešķirta «Pro Kontinentālā» licence 2009. gadam.

Tuvākajās dienās «H2O-Telteck» komanda dosies uz treniņnometni Francijā, kur tiks pārrunāta pašreizējā situācija un iespējamās nākotnes perspektīvas.

Belohvoščiks profesionālā riteņbraucēja karjeru sāka 1997. gadā «Cedico-Ville de Charleroi» komandā, bet 1998. gadā viņš pārstāvēja «Mapei-Bricobi» komandu. Pēc tam četrus gadus Belohvoščiks brauca «Lampre-Daikin» komandā, bet no 2006. gada oktobra viņš parakstīja divu gadu līgumu ar «Saunier Duval», kuras sastāvā bija līdz pat pagājušā gada jūlijam.

Atgādinām, ka pagājušā gada jūlijā kompānija «Saunier Duval», kuras sponsorētā komanda dopinga skandāla dēļ izstājās no pasaules prestižākā daudzdienu velobrauciena «Tour de France», nolēma turpmāk vairs neatbalstīt riteņbraukšanu. Turpmāk komanda saucās «Scott-American Beef», un to Belohvoščiks pārstāvēja līdz pat 2008. gada sezonas beigām, bet novembra sākumā viņš noslēdza līgumu ar tobrīd Kanādā bāzēto komandu «H2O-Telteck».