Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aiztur par kilograma narkotiku kontrabandu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes un Lietuvas tiesībsargājošo iestāžu darbinieki 11. februārī Grenctālē aizturējuši trīs par sevišķi smagiem noziegumiem agrāk sodītus vīriešu ar gandrīz kilogramu metamfetamīna.

Šis ir lielākais narkotisko vielu apjoms, ko VID šogad aizturējis, aģentūru LETA informēja Ieņēmumu dienesta Komunikācijas nodaļā.

VID 11. februārī īsi pirms pusnakts veicis muitas kontroli «Mercedes» markas automašīnai, kurā bija trīs Latvijas pilsoņi, kas dzimuši 1962., 1965. un 1971. gadā. Automašīnas salonā pie priekšējā sēdeklī sēdošā pasažiera kājām VID darbinieki atrada iepirkuma masiņu ar diviem saiņiem, kuros bija «nezināmas izcelsmes viela».

Lielākajā sainī VID atrada aptuveni kilogramu gaišas krāsas pulverveida vielas, bet mazākajā — nelielu brūnas vielas gabaliņu, kas «vizuāli izskatījās kā hašišs». Šodien VID saņēmis ekspertīzes rezultātus, kas apliecinājuši — lielākajā sainī ir 990 grami metamfetamīna, bet mazākajā — 6,7 grami hašiša.

Visi trīs vīrieši patlaban aizturēti. Šobrīd tiek lemts par to, kādus drošības līdzekļus viņiem piemērot.

VID jau noskaidrojis, ka visi trīs Latvijas pilsoņi 90. gados bijuši tiesāti un izcietuši brīvības atņemšanas sodus par sevišķi smagiem noziegumiem, tostarp slepkavību. Viens no aizturētajiem brīvībā pabijis tikai sešus mēnešus, jo no ieslodzījuma vietas atbrīvots pagājušā gada rudenī.

VID Muitas kriminālpārvaldes direktora pienākumu izpildītājs Ēriks Zaļenieks uzsver: «Šis gadījums liecina par to, ka 90. gados par smagiem un sevišķi smagiem noziegumiem notiesātās personas, kuras šobrīd atgriežas brīvībā, iesaistās noziedzīgās darbībās narkotisko vielu aprites jomā.»

Zaļenieks norāda, ka, lai gan šobrīd ir būtiski samazināti resursi, VID gatavs turpināt darbu paaugstinātas intensitātes režīmā.

Par iespējamo narkotisko vai psihotropo vielu kontrabandu Muitas kriminālpārvaldē uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.1 panta 2. daļas un 253.1 panta 3. daļas - par narkotisko vai psihotropo vielu lielā apmērā kontrabandu, kā arī narkotisko vai psihotropo vielu lielā apmērā iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu Krimināllikumā paredzēts brīvības atņemšanas sods no astoņiem līdz 15 gadiem.

VID atzīmē, ka narkotiku apkarošana ir viena no VID Muitas kriminālpārvaldes darbības prioritātēm.

Šogad par narkotisko vai psihotropo vielu kontrabandu Muitas kriminālpārvaldē sākti seši kriminālprocesi, un šis ir lielākais narkotisko vielu aizturējums šogad.

Kriminālprocesā turpinās izmeklēšana, un tās interesēs sīkāka informācija šobrīd netiek sniegta.