Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ekonomikas ministrs Konkurences padomē grib iekārtot savējo

Ekonomikas ministrija (EM) izbeigusi konkursu uz amatu Konkurences padomē (KP), lai gan uz to bija pieteikušies 20 pretendenti. Ministrija gan virza uz amatu ekonomikas ministra Kaspara Gerharda partijas biedru — Normundu Pēterkopu (TB/LNNK), ziņo laikraksts «Diena».

Kā norāda laikraksts, Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras (BEMVA) direktora Pēterkopa izglītība un pieredze neliecina par kompetenci šajā jomā.

Pilnvaras nesen beidzās KP loceklei Skaidrītei Ābramai, kas bija galvenā eksperte lietā par Rīgas lidostas atlaidēm lidsabiedrībām. Tās secinājumi rādīja trūkumus Satiksmes ministrijas politikā un sadusmoja ministru Aināru Šleseru (LPP/LC).

Ābrama gatavoja arī Konkurences likuma grozījumus, kas iegrožo lielveikalu diktātu piegādātājiem, un bija pieteikusies arī EM konkursā. Tomēr tajā neviens pretendents nav bijis profesionāli atbilstīgs amatam.

Lēmumu par konkursa beigšanu EM komisija pieņēmusi trešdien, nolemjot īsto izvēlēties no ierēdņu vidus.

Pēterkops, par kā iecelšanu topot lēmums valdībai, atzīst, ka «pamatojums tam nav nekāds»: «Septiņus gadus nostrādāju vienā amatā, jau pirms kāda laika ar [ekonomikas] ministru runājām, ka gribētu kaut ko mainīt.» Lūgts aprakstīt pieredzi, viņš teic, ka konkurence nosaka cilvēka izvēles iespēju, un skaidro, ka BEMVA nācies risināt tirgus nosacījumu izpildi starp mājokļu apsaimniekotājiem, būvniekiem, enerģētikas uzņēmumiem. Viņš neredzot risku piederībai TB/LNNK, jo «vienmēr likums ir augstāk par visu».

LETA apkopotais Pēterkopa CV rāda, ka viņš ir beidzis Fizikas un matemātikas fakultāti, darbojies pašvaldību jomā, 2002. gadā iecelts par Mājokļu aģentūras direktoru. Kolēģi Pēterkopu raksturo kā zinošu ierēdni, gan apšaubot, ka konkurence būtu viņam piemērota joma.