Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotāji aptiekās izpērk dzīvsudraba termometrus

Latvijas iedzīvotāji aktīvi sākuši izpirkt dzīvsudraba termometrus ķermeņa temperatūras noteikšanai. No 3. aprīļa to pārdošana aptiekās būs aizliegta.

«Ģimenes aptieku» novērojumi liecina, ka patlaban dzīvsudraba termometru pārdošanas apjomi turpina pieaugt, kas skaidrojams ne tikai ar dažādu slimību uzliesmojuma laiku, bet arī ar Ministru kabineta noteikumiem par bīstamo ķīmisko vielu un bīstamo ķīmisko produktu lietošanas un tirdzniecības ierobežojumiem un aizliegumiem un 2007. gada Eiropas Parlamenta direktīvu, kuras mērķis ir samazināt dzīvsudraba daudzumu un nokļūšanu sadzīves atkritumos. Tādējādi pieņemts lēmums, ka dzīvsudraba termometrus turpmāk aptiekās tirgot būs aizliegts. 

«Dzīvsudraba termometri patlaban ir ļoti pieprasīti, jo tie ir ievērojami lētāki par citiem, piemēram, digitālajiem termometriem. Tie arī daudz precīzāk nosaka ķermeņa temperatūru,» skaidro «Ģimenes aptieku» tirdzniecības daļas vadītājs Egils Tēbelis, piebilstot, ka digitālo termometru kļūda var būt no 0,2 līdz 0,3 grādiem mērījuma diapazonā.

Patlaban aptiekās nopērkamie dzīvsudraba termometri maksā no 55 līdz 65 santīmiem, savukārt digitālie termometri ir četras līdz desmit reizes dārgāki.

«Vidēji mēnesī «Ģimenes aptieku» tīklā mēs pārdodam vairāk nekā 400 dzīvsudraba termometrus, bet rudens un ziemas mēnešos šis skaits mēdz dubultoties, jo cilvēki vairāk slimo un pirmais rādītājs, pēc kura spriest par saslimšanu, ir paaugstināta ķermeņa temperatūra,» skaidro Tēbelis.