Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ministriju skaitu nesamazinās [papildināta]

Koalīcijas partijas piektdien vienojušās, ka ministriju skaits samazināts netiks, tāpat netiks paplašināta pašreizējā koalīcija, žurnālistiem paziņoja premjers Ivars Godmanis.

«Mēs esam vienojušies par sekojošo — mēs neveiksim izmaiņas ministriju samazināšanas procesā šodien un pašlaik [..] Mēs šajā brīdī neceļam jautājumu par koalīcijas paplašināšanu un pārdalīt funkcijas starp esošajām ministrijām,» Godmanis pavēstīja.

Viņš norādīja, ka šāds lēmums pieņemts, jo patlaban jārisina ekonomiskie jautājumi un nevar atļauties veikt iecerētās politiskās izmaiņas. Koalīcija «novilkusi divas robežšķirtnes» — budžeta grozījumi un pašvaldību un Eiroparlamenta vēlēšanas 6. jūnijā. Godmanis uzsvēra, ka ir jātiek pāri pirmajam termiņam un tikai pēc vēlēšanām var runāt par iespējamo koalīcijas paplašināšanu un ministriju skaita samazināšanu.

«Mums ir svarīgi, lai pašvaldību un Eiroparlamenta vēlēšanas notiktu netraucēti, organizēti,» Godmanis piebilda.

Svarīga būs nākamās nedēļas sēde, kurā ministri noklausīsies bankas vadības sarunu rezultātus ar sindikātiem. «Mums būs jāpieņem lēmums acīmredzot gan par garantijām, gan par kapitalizāciju.. Mums šie uzdevumi ir prioritāri, mēs nevaram pašlaik nodarboties ar funkciju pārdali starp ministrijām,» Godmanis uzsvēra.

Patlaban ministrijām jāizstrādā priekšlikumi budžeta grozījumiem, kurus varētu izskatīt, iespējams, aprīļa sākumā.

Koalīcija vienojusies arī par to, kā reorganizēt valsts pārvaldes iestādes, proti, valdība nākamotrdien apstiprinās funkciju audita plānu, kuru aģentūru reorganizācija tiks skatīta vispirms.

«Politiskā situācija būs tāda, ka es kā Ministru prezidents lūgšu ministrus, kuri atbild par savām aģentūrām un kuru funkcijas pārklājas, politiski to visu izstrīdēt savā starpā, lai pēc tam valdība var pieņemt lēmumu,» Godmanis klāstīja.

Viņš arī norādīja, ka lielākais finansiālais ietaupījums ir tieši no šo iestāžu reorganizācijas, nevis ministriju skaita samazināšanas.

«Tur jau ir tā būtība taupībā.. Tā ir politiska vienošanās, mēs vairs nesvārstīsimies, viens otrs mani te visu laiku uz kapiem grib sūtīt,» Godmanis piebilda.

Premjers atzina, ka viņa piedāvātais ministriju skaita samazināšanas plāns nav «nolikts pilnībā aizmirstībā».

«Mēs esam vienojušies, ka mēs strādājam tajā koalīcijā, kur mēs esam. Pašvaldību vēlēšanas ir tā robeža, kur mēs redzam, kāda ir situācija politiskajā atbalstā, un tas ir brīdis, kad var pieņemt visdažādākos lēmumus,» premjers sacīja sarunas noslēgumā.

Jau vēstīts, ka koalīcija piektdien sprieda par premjera Ivara Godmaņa (LPP/LC) piedāvāto ministriju apvienošanas modeli, kas paredz to skaitu samazināt līdz 12.

Ministrijas jau bija sadalītas pa partijām. Līdz ar to katrai koalīcijas partijai bija jāzaudē viens ministra portfelis.

Pret plānu asi iebilda vadošā koalīcijas partija — Tautas partija —, kā arī apvienība «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK, bet Zaļo un zemnieku savienība kopumā to atbalstīja, lai gan iebilda pret Labklājības, Veselības un ģimenes lietu ministrijas apvienošanu.