Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aiztur 11 narkotirgoņus; arī zināmu sportistu un mākslinieku dīlerus

Dažu dienu laikā Rīgas policija vairākās operācijās aizturējusi 11 personas, pie kurām atrasts ievērojams daudzums realizācijai paredzētu narkotisko vielu, portālu «Apollo» informēja Rīgas policijas pārstāvis Edgars Dudko.

6. februārī Avotu un Bruņinieku ielas krustojumā, veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, policija aizturēja divas personas, pie kurām atrasti 176,5 grami metamfetamīna, kā arī 11,6 grami kokaīna. Narkotisko vielu vērtība kopumā ir aptuveni 2461 lats. Tāpat policijai zināms, ka šo personu klientu skaitā bijuši Latvijā pazīstami sportisti un mākslinieki.

20. janvārī kādā Bauskas ielas namā policija aizturēja četras personas, no kurām trīs jau agrāk sodītas par smagu noziegumu (arī slepkavību) pastrādāšanu. Pie aizturētajiem atrasti 471,3 grami metamfetamīna, kā arī divas extasy tabletes. Kopējā mazumtirdzniecības vērtība — aptuveni 4720 lati.

22. janvārī Katoļu ielā aizturēja trīs personas, no kurām divas bijušas nepilngadīgas. Dzīvoklī un pie aizturētajiem atrasti 25 grami heroīna, kura kopējā vērtība aptuveni 2250 lati.

27. janvārī Daugavpils ielā aizturēta viena jau agrāk tiesāta persona, pie kuras atrasti 3,8 grami heroīna, kā arī 1,6 grami metamfetamīna.

29. janvārī Stopiņu pagastā, Ulbrokā, aizturēta kāda arī jau agrāk tiesāta persona, pie kuras atrastas 1500 MDMA tabletes ar kopējo vērtību 5250 lati.

Šā gada janvārī, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ar narkotiskajām vielām saistīto noziegumu skaits ir ievērojami pieaudzis. Gada pirmajā mēnesī reģistrēti 99 šāda veida noziegumi, kas ir par veseliem 50% vairāk nekā gadu iepriekš, norāda Dudko.

Kopumā analizējot situāciju narkotiku tirgū, jau pagājušajā gadā bija skaidri redzama tendence pieaugt ar narkotisko vielu glabāšanu, izplatīšanu un lietošanu saistītiem noziegumiem. Kopumā Rīgas reģionā 2008. gada laikā tika reģistrēti 1204 šāda veida noziegumi, kas bija par 476 vairāk nekā 2007. gadā.