Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Bloomberg»: lats varētu devalvēties par 50%

Latvijas arvien sliktākais ekonomikas stāvoklis varētu piespiest veikt lata devalvāciju, kas liktu atteikties no fiksēta valūtas kursa arī Lietuvu un Igauniju, [s:21546] autoratīvā biznesa ziņu aģentūra «Bloomberg».

«Bloomberg» rakstā ASV bankas «Brown Brothers Harriman & Co.» eksperti norāda, ka Baltijas valstu valūtu vērtība gada vidū varētu samazināties pat par 50% attiecībā pret eiro. 

«Latvija izceļas kā vājākā no trijām [Baltijas] valstīm tās lielā ārējā parāda un tekošā konta deficīta dēļ,» norāda Vins Tins (Win Thin), «Brown Brothers Harriman & Co.» vecākais valūtu stratēģis. «Sasaiste starp šīm trim valstīm ir tik stipra, ka, ja Latvija salūzīs, pārējās valstis nevarēs pretoties.»

Latvija, Igaunija un Lietuva ir «zem spiediena», lai sekotu Krievijas un Kazahstānas piemēram, samazinot kontroli pār savu valūtu un pieļaujot devalvāciju, pagājušajā nedēļā sacījis Ņujorkas Universitātes profesors Norels Robini (Nouriel Roubini), kas paredzēja arī ASV ekonomikas recesiju. 

«Financial Times»

apstājās pilnībā

Kā liecina informācija centrālās bankas mājaslapā, līdz 2. februārim Latvijas Banka nav pirkusi vai pārdevusi ārvalstu valūtu. Tomēr pagājušajā nedēļā, pērkot latus, banka pārdevusi 200 000 eiro.

Banka gan to skaidro šādi: «Pašlaik lata/eiro kurss ir atkāpies no augšējās robežas un standarta pasīvās intervences (lai nodrošinātu komercbanku vajadzību pēc eiro) no Latvijas finanšu tirgus dalībnieku puses netiek pieprasītas. Taču vairāku starptautisku finanšu institūciju prakse ir atvērt kontu centrālajā bankā, ne komercbankās, līdz ar to lata un eiro maiņas darījumus tās veic par intervences kursu (attiecīgi +/-1% no centrālā kursa). Šajā nedēļā notikusī nelielā intervence ir viens no tādiem gadījumiem.»