Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Divus zēnus mācību stundu laikā pieķer internetkafejnīcā

Ceturtdien Rīgas pašvaldības policisti, veicot pārbaudi par nepilngadīgu personu atrašanos internetzālēs mācību stundu laikā, kādā internetkafejnīcā Vecrīgā konstatēja 14 gadu vecas zēnus.

Nepilngadīgie nogādāti mācību iestādē, par konstatēto informēti bērnu vecāki un sākta administratīvā lietvedība, portālam «Apollo» pavēstīja policijā. 

Rīgas Domes saistošie Sabiedriskās kārtības noteikumi aizliedz bērniem līdz 16 gadu vecumam mācību laikā, izņemot noteiktos brīvlaikus, bez izglītības iestādes administrācijas rakstveida atļaujas atrasties datorsalonos.

Pie atbildības par šādu pārkāpumu tiek saukta persona, kas pārkāpuma izdarīšanas brīdī ir sasniegusi 14 gadu vecumu vai nepilngadīgās personas vecāki, ja bērns ir jaunāks par 14 gadiem, kā arī par noteikumos noteikto prasību neievērošanu atbild iestādes juridiskā persona, kuras vadītajā iestādē nepilngadīga persona atrodas.

Juridiskajai personai par šāda veida pārkāpumu tiek piemērots naudas sods no 200 līdz 1000 latiem.