Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Janvārī Latvijas banku sektors strādājis ar nelielu peļņu

Šā gada janvārī Latvijas banku sektors strādājis ar nelielu peļņu, šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru atzina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja Irēna Krūmane.

Viņa uzsvēra, ka banku sektors Latvijā ir stabils.

Komentējot situāciju ap «Parex banku», Krūmane atzina, ka vienošanās ar sindicētā kredīta devējiem ir ļoti svarīga Latvijas ekonomikai. «Ja vienošanās netiks noslēgta, ietekme būs milzīga,» brīdināja FKTK vadītāja.

Savukārt, lūgta vērtēt izskanējušo informāciju par iespējamo «Parex bankas» sadalīšanu, Krūmane akcentēja, ka šādas sadalīšanas Latvijas vēsturē jau ir bijušas un tas neesot nekas jauns.

Krūmane, komentējot jaunākos banku sektora datus, norādīja, ka janvārī par 0,2% ir pieaudzis izsniegto kredītu apjoms. Par 2% pieaudzis arī noguldījumu apjoms.

FKTK vadītāja ar Valsts prezidentu pārrunājusi FKTK darba rezultātus, kā arī informējusi par ciešo sadarbību ar Starptautisko Valūtas fondu un Eiropas Komisiju.

FKTK priekšsēdētājas biroja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Upleja aģentūru LETA informēja, ka tikšanās laikā prezidents tika informēts par Latvijas banku sektora būtiskākajiem darbības rādītājiem un tendencēm 2008.gadā kopumā, kad Latvijas finanšu sektoru papildus globālajai finanšu krīzei būtiski sāka ietekmēt arī Latvijas ekonomiskā lejupslīde.

Informējot par šā gada janvāra operatīvajiem banku darbības rādītājiem, Krūmane uzsvēra, ka «kaut arī banku aktīvi janvārī ir nedaudz samazinājušies, tomēr ir pozitīva ziņa, ka nedaudz audzis kredītportfelis, un tas saistīts tieši ar uzņēmumiem izsniegtajiem kredītiem, nevis mājsaimniecībām». Dati gan vēl tiks precizēti, jo minētie ir operatīvie rādītāji.

Uzņēmumiem izsniegtie kredīti varētu būt auguši par 0,6%, kas ir 19 miljoni latu, stāstīja Krūmane.

Savukārt Zatlers pēc tikšanās, novērtējot saņemto informāciju, norādījis, ka «ir nepieciešama ātra un saskaņota visu iesaistīto pušu rīcība mūsu valsts ekonomiskās un finanšu stabilitātes turpmākā nodrošināšanā».