Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Parex banka turpina sarunas ar sindicēto kredītu devējiem

Lai arī Parex banka jau 5. februārī sindicēto kredītu devējiem iesniedza kredītu atmaksas plānu, bankas vadība turpina sarunas ar kredīta devējiempar atliktajiem maksājumiem, portālam «Apollo» pavēstīja bankas pārstāve Indra Zinkeviča.

Sarunās ar kredīta devējiem tiek apspriests bankas iesniegtais piedāvājums par kredītu atmaksas nosacījumu maiņu, kas paredz šā gada februārī atmaksāt 20% no kopējās aizdevumu summas jeb gada laikā atmaksāt 70% no aizdevuma summas.

Bankas valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis pēdējo tikšanos vērtē kā veiksmīgu un tajā visa uzmanība bijusi veltīta Parex bankas piedāvājuma nosacījumiem par kredīta atmaksu.

«Tā kā sindikātu veido 60 bankas no visas pasaules un daļa ikdienā neseko līdzi situācijai Latvijā, tad daļu tikšanās laika veltīju, lai izskaidrotu arī pašreizējo Latvijas ekonomisko situāciju un iespējamos attīstības scenārijus. Tikšanās laikā vienojāmies par nākamiem soļiem, lai turpinātu darbu pie vienošanās, jo abas puses ir ieinteresētas panākt abpusēji izdevīgu risinājumu pēc iespējas ātrāk,» tikšanos komentē Melngailis.

Parex bankas iesniegtais piedāvājums paredz 20% no kopējās aizdevuma summas jeb 155 miljonus eiro un uzkrātos procentus ieskaitīt darījuma kontā šā gada februārī. Par atlikušajiem 80% no kopējās aizdevuma summas jeb 620 miljoniem eiro tiek noslēgta vienošanās par kredīta termiņa pagarināšanu, nosakot šīs kredīta daļas maksājumu divās daļās – 387 miljonus eiro 2010.gada februārī un 232, 5 miljoni eiro – 2012.gada janvārī. Parex banka uzskata, ka pašreizējā globālās finanšu krīzes situācijā tas atbilst starptautiskajai darījumu praksei un ir samērīgs.

Parex banka ar sindicēto kredītu devējiem kopumā ir noslēgusi divus līgumus - 2007. gada 29. jūnijā par 500 miljonu eiro aizdevumu un 2008.gada 21.februārī par 275 miljonu eiro aizdevumu.