Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas ekonomiskā attīstība esot notikusi bez nākotnes redzējuma

Latvijas ekonomiskā attīstība notika pārāk strauji un bez nākotnes redzējuma, kā dēļ pieejamais finansējums izaugsmei tika neapdomīgi notērēts, piektdien Latvijas Ekonomikas attīstības forumā atzina eksperti.

«Latvijas ekonomika bija jauna un naiva. Uzticētā nauda tika iztērēta, nepadomājot, kādiem mērķiem. Tas viss notika, pateicoties banku labvēlīgajai kredītpolitikai,» uzsvēra «IBS Prudentia» investīciju baņķieris Ģirts Rungainis.

«Latvijas Hipotēku un zemes bankas» prezidents Inesis Feiferis uzskata, ka Latvijā ir nepieciešama institūcija, kas plānotu nākotnes attīstības redzējumu.

«Pašreizējā iekārta strādā neefektīvi un saskaras ar lielām problēmām funkciju nodošanā nepieciešamajām atbildīgajām institūcijām,» sacīja baņķieris.

Arī Rungainis akcentē, ka šī brīža situācijā ir būtiski izveidot tautsaimniecības plānošanas institūciju ar pieredzējušiem ekspertiem, kas veidotu valsts attīstības redzējumu nākamajiem gadiem.

Investīciju baņķieris asi kritizēja pastāvošo sistēmu. «Cilvēki, kuri likvidēja skolās dabas zinātnes obligāto eksāmenu, ir vainojami pie aptuveni miljarda latu zaudējumiem ekonomikas attīstībai,» sacīja Rungainis, piebilstot, ka izglītība un zinātne ir cieši saistītas ar konkurētspēju. Šīs nozares ir pirmās, kurām ir nepieciešams valsts finansiāls atbalsts.

Kā nākamās nozares, kurām būtu nepieciešams atbalsts jeb valdības pirmie darbi ekonomikas atdzīvināšanai, Rungainis minēja eksportējošās nozares, kurām ir nepieciešams gan valsts atbalsts, gan uzņēmējdarbības vides sakārtošana un uzlabošana.

Latvijas attīstība ir bijusi reaktīva, tomēr šādi attīstības tempi nav samērīgi ilgtspējīgas ekonomikas izaugsmes nodrošināšanai, sacīja «IBS Prudentia» partneris.

«Parex Asset Management» prezidents Roberts Idelsons uzsvēra, ka atbildība jāuzņemas visiem - valstij, iedzīvotājiem, finanšu institūcijām.