Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valstij 100% apmērā būs jākompensē leikēmijas slimniecei zāles

Administratīvā rajona tiesa pēc leikēmijas slimnieces Irinas Salovas lūguma noteikusi pagaidu noregulējumu vienā no trim viņas aizsāktajiem strīdiem ar valsti par dzīvībai svarīgu medikamentu iegādes izdevumu kompensēšanu.

Tiesa uzdeva Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrai (VOAVA) pieņemt lēmumu, ar kuru 100% apjomā Salovai tiktu kompensēti zāļu «Sprycel» iegādes izdevumi, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Evita Elliņa.

Tiesa noteikusi, ka lēmums ir spēkā 12 mēnešus no brīža, kad spēkā stājas apstrīdētais VOAVA 2008.gada 26.novembra lēmums.

LETA jau ziņoja, ka Salova tiesā lūgusi uzlikt par pienākumu Veselības ministrijai (VM) un VOAVA kompensēt 13 medikamenta «Sprycel» iepakojumu iegādes izdevumus 100% apmērā. Kopējā kompensējamā summa būtu 45 188 lati, jo viena iepakojuma iegādei tērēti 3476 lati.

Vēl vienā lietā, kas sākta pēc Salovas pieteikuma, apstrīdēts VM lēmums kompensēt medikamenta iegādi valdības noteikumos paredzētajā maksimālajā apmērā, kas ir apmēram 28% no prasītās summas.

Šajā lietā Administratīvā rajona tiesa pērnā gada rudenī tiesvedību apturēja. Tiesa iesniedza Satversmes tiesā (ST) pieteikumu, lūdzot izvērtēt valdības noteikumu pamatotību, kas noteic ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtību.

ST 2008.gada decembra nogalē apstrīdētās noteikumu normas atzina par valsts pamatlikumam atbilstošām.

Pēc Elliņas teiktā, pagaidām vēl šajā lietā tiesvedība nav atjaunota.

Savukārt trešajā sūdzībā, ko Salova iesniegusi Administratīvajā rajona tiesā, viņa lūgusi izvērtēt VM rīcības pamatotību, jo ministrija nav sniegusi viņai atbildi uz iesniegumu, kurā lūgts samaksāt kompensāciju par Lietuvā saņemtajiem ārstniecības pakalpojumiem 2006.gadā.

Šo lietu Administratīvā rajona tiesa plānojusi izskatīt šā gada 19.oktobrī, informēja tiesas pārstāve.

Ar akūtu limfoleikozi Salova slimo no 2006.gada janvāra.