Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Klajā nācis Alesandro Bariko romāns «Šis stāsts»

Apgāds «Atēna» laidis klajā itāļu rakstnieka Alesandro Bariko romānu «Šis stāsts». No itāļu valodas to tulkojusi Dace Meiere.

Atmiņu un gaidu savijums, jaunais Alesandro Bariko romāns ir kārtējais apstiprinājums labai gaumei un izcilam stāstnieka talantam. Iejūtoties mazliet pasaku personāžam līdzīgā Ultimo tēlā, lasītājs ar tā acīm — vienmēr izbrīna pilnām — redz  aizsteidzamies vēsturi: no divdesmitā gadsimta sākuma līdz sešdesmitajiem gadiem, bet fonā visam ir sapnis, kas — tāpat kā ātrums, mehānikas brīnumi un modernās pārmaiņas — uzskatāms par metaforu cilvēku sapnim par savu robežu pārvarēšanu,  lai dotos pretī nezināmajam un neparedzamajam. Vēsturē atrodas vieta arī mīlestībai, un Bariko vēsta par to, ieskicējot divus vienlaikus trauslus un spēcīgus tēlus —  Libero sievu Floransi un Ultimo sievieti Elizavetu, kuras ir vīriešu dzīves liecinieces un jēga.

«Šī grāmata ir gan neparasta, gan neparasti skaisti uzrakstīta. Inteliģenti un smalki tā stāsta par likteni un mīlestību. Fascinējošos, zeltainos mirkļos atklājas vesels gadsimts,» raksta «Politiken».