Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Algas samazināšana Koķes padomniekiem nedraud

Izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes (ZZS) padomnieku mēnešalga pašlaik nepārsniedz 60% no ministra mēnešalgas, tādēļ padomnieku algas samazinājums neskars, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā.

Jau ziņots, ka 5.februārī Saeima otrajā lasījumā akceptēja grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas paredz, ka konsultatīvo amatpersonu un darbinieku mēnešalga nedrīkstēs pārsniegt Ministru kabineta locekļa mēnešalgu, kurai piemērots koeficients 0,6. Patlaban ministri saņem 2147 latu lielu algu.

Ministres birojā strādā seši padomnieki. Ministres padomniece komunikācijas jautājumos Agnese Korbe mēnesī saņem 1278 latus pirms nodokļu nomaksas. Šādu pašu algu saņem Koķes padomnieks Jānis Gaigals, kas, kā ziņots, ir bijušais izglītības un zinātnes ministrs.

Ministres padomnieces Diānas Sīmansones mēnešalga ir 1118 lati pirms nodokļu nomaksas, bet padomnieces Ārija Konstantinova, Ināra Ostrovska un Ņina Linde saņem 1098 latus pirms nodokļu nomaksas.

Kā ziņots, Saeimā otrajā lasījumā akceptētie grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā arī noteic, ka pēc darba līguma izbeigšanās konsultatīvajai amatpersonai būs tiesības saņemt kompensāciju vienas mēnešalgas apmērā.

Pret šo priekšlikumu iebilda Tautas partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis, kurš pauda viedokli, ka par tik zemu algu (apmēram 650 latiem pēc nodokļu nomaksas) un iespēju strādāt tikai divos amatos, ministri nevarēs dabūt augsti kvalificētus padomniekus, tomēr par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā balsoja 60 deputāti, pret - 17 deputāti un pieci atturējās.

Savukārt partijas «Jaunais laiks» priekšlikums likumā noteikt, ka valsts sekretāra mēnešalgu nosaka, ministra mēnešalgai piemērojot koeficientu 0,8, netika atbalstīts.

Likumprojekts arī paredz, ka personai, kura nav valsts amatpersona, bet tiešās pārvaldes iestādēs, atvasinātās publiskās personās un pastarpinātās pārvaldes iestādēs ieņem atalgotu vai citādi atlīdzinātu amatu vai saskaņā ar darba līgumu veic darbu, ir atļauts savienot savu amatu vai darbu ar ne vairāk kā diviem atalgotiem vai citādi atlīdzinātiem amatiem vai tādiem darbiem, kas tiek veikti saskaņā ar darba līgumu, citās tiešās pārvaldes iestādēs, atvasinātās publiskās personās un pastarpinātās pārvaldes iestādēs.

Minētajām personām, savienojot amatus vai darbus, būs jāievēro arī citos normatīvajos aktos noteiktie amatu un darbu savienošanas ierobežojumi. Ministru kabinets varēs šīm personām noteikt arī amata un darba savienošanas papildu ierobežojumus.

Tiks noteikti arī izņēmumi - pedagoga, zinātnieka, ārsta, profesionāla sportista vai radošais darbs.

Paredzēts, ka likums stāsies spēkā šā gada 1.martā.