Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latviju apmeklēs «Standard&Poor's» analītiķi

Trešdien, 18.februārī, Latviju apmeklēs starptautiskās kredītreitingu aģentūras «Standard&Poor's» (S&P) analītiķi, lai iepazītos ar makroekonomisko situāciju.

Ar aģentūras pārstāvjiem tiksies Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis un citi ministrijas speciālisti.

Tikšanās laikā FM eksperti sniegs informāciju par Latvijas ekonomikas stabilizācijas programmu, kā arī starptautiskās finanšu palīdzības nosacījumiem. Tāpat tiks pārrunātas Latvijas makroekonomikas prognozes un citi aktuālie FM kompetences jautājumi.

Kā ziņots, pērnā gada nogalē S&P samazināja Latvijas ilgtermiņa reitingu no BBB uz BBB-.

Lēmumu samazināt Latvijas kredītreitingu S&P pārstāvji galvenokārt skaidroja ar pieaugošajiem riskiem, ar ko nākas saskarties Latvijas bankām, kā arī depozītu bāzes mazināšanos.

Reitings samazināts saistībā ar valsts īstenoto finansiālās grūtībās nonākušās «Parex bankas» akciju pārņemšanu.

Savukārt Latvijas īstermiņa reitings A3 saglabāts līdzšinējā līmenī.

Tajā pašā laikā S&P gatavojas turpmāk rūpīgi uzraudzīt situācijas attīstību Latvijā.

Lēmums samazināt kredītreitingu arī atspoguļo ekonomiskās situācijas pasliktināšanos, kas bijusi straujāka par iepriekš prognozēto. Trešā ceturkšņa Latvijas ekonomikas samazinājums liecina par straujāku ekonomikas lejupslīdi 2008.gada otrajā pusē.

S&P kredītu analītiķe Eilīna Džana arī norādīja, ka Latvijas kredītreitingu ietekmē arī apjomīgais ārējais parāds un ievērojamais tekošā konta deficīts.