Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Riekstiņš: Gruzijā jāpastiprina starptautiskā klātbūtne

Latvijas ārlietu ministrs Māris Riekstiņš uzskata, Gruzijā, kur ir novērojami incidenti, arī tādi, kas vērsti pret starptautiskajiem novērotājiem, ir nepieciešams vēl vairāk pastiprināt starptautisko klātbūtni, portālu «Apollo» informēja Ārlietu ministrijas preses centrā.

Viņaprāt, starptautiskās klātbūtnes pastiprināšana visos Gruzijas reģionos ļautu nodrošināt pilnīgu civiliedzīvotāju drošību un neierobežotas iespējas atgriezties viņu pastāvīgajās dzīvesvietās. Ministrs uzskata, ka prioritāte šajā sakarā ir nepieciešamība nodrošināt EDSO novērotāju neierobežotu piekļuvi Dienvidosetijā.

Ministrs uzsver, ka panāktā vienošanās par EDSO misijas Gruzijā militāro novērotāju darbības pagarināšanu un ANO Drošības padomē pieņemtais lēmums par ANO misijas Gruzijā (UNOMIG) mandāta pagarināšanu ļaus turpināt Dienvidkaukāza reģiona drošībai un stabilitātei būtisko starptautisko klātbūtni Gruzijas reģionos Abhāzijā un Dienvidosetijā.