Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Austrālijas krūmāju ugunsgrēki drīzumā būs pakļauti kontrolei

Austrālijas ugunsdzēsēji drīzumā būs pakļāvuši kontrolei krūmāju ugunsgrēkus, kas jau prasījuši 181 cilvēka dzīvību, sestdien paziņoja amatpersonas.

Tikmēr policija atļāvusi vissmagāk cietušās pilsētiņas iedzīvotājiem uz īsu brīdi apmeklēt savas izpostītās mājvietas.

Viktorijas štatā joprojām plosās aptuveni ducis ugunsgrēku, un līdz brīdim, kamēr varasiestādes varēs paziņot, ka ugunsnelaime ir pilnībā savaldīta, vēl paies vismaz divas nedēļas, atzina štata ārkārtas gadījumu koordinācijas centra pārstāvis Stjuarts Ords.

Viņš pastāstīja, ka pēdējās dienas laikā ugunsgrēkus lielā mērā izdevies pakļaut kontrolei, bieži izmantojot pretuguns apzinātu izraisīšanu.

Tajā pašā laikā policijas pavadībā pagājušajā nedēļā pilnībā nopostītajā Merisvilā, aplūkot savu māju krāsmatas, ieradās pilsētiņas iedzīvotāji.

Policija vēsta, ka no vairākiem simtiem pilsētiņas bijušo iedzīvotāju braucienā devušies vairāk nekā 200, taču daži apzināti no tā izvairījušies.

Cilvēki uz Merisvilu aizvesti autobusos, taču viņiem netiks ļauts izkāpt.

Kāds pilsētiņas iedzīvotājs žurnālistiem pastāstīja, ka Merisvilā palikušas tikai desmit mājas, bet visas pārējās ir pilnībā iznīcinātas.

Varasiestādes ziņo, ka bojāgājušo skaits kādreiz gleznainajā Merisvilā, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no Melburnas, varētu sasniegt 100 cilvēkus.

Tik postošus krūmāju ugunsgrēkus, kā šogad, Austrālija nav pieredzējusi vairāk nekā simts gadus. Tiek prognozēts, ka pilnīgi apkopojot datus, upuru skaits pārsniegs 181.

Joprojām liesmojošo ugunsgrēku dūmi sestdien sasnieguši Melburnu, bet Viktorijas štata ugunsdzēsējiem palīgā devušies kolēģi no citām Austrālijas pavalstīm, kā arī no Jaunzēlandes.

Piektdien kādam vīrietim tika izvirzītas apsūdzības slepkavībās, apzināti izraisot ugunsgrēku, un «tīšā bezrūpībā». Apsūdzētais pagājušās nedēļas nogalē izraisīja ugunsgrēku pie Čērčilas pilsētiņas.

Vēlāk apsūdzētais viņa paša drošības garantēšanai tika pārvests uz Melburnu.

Premjerministrs Kevins Ruds ļaunprātīgo ugunsgrēku izvairīšanu nosaucis par «masu slepkavību», un eksperti uzskata, ka aptuveni puse no pašreizējiem ugunsgrēkiem ir izraisīta apzināti.

Katastrofas pārņemtā platība vairāk nekā divas reizes pārsniedz Londonas teritoriju, un tajā atrodas vairāk nekā 20 pilsētiņu.

Līdz šim liesmas nopostījušas 1831 ēku un 7100 cilvēki palikuši bez pajumtes.3