Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atlīdzību samazināšana neietekmēšot korupcijas riska pieaugumu RD

Rīgas izpilddirektors Andris Grīnbergs neprognozē, ka pēc šogad plānotā atlīdzības samazinājuma domes darbiniekiem varētu palielināties korupcijas risks vai būtu mazāka motivācija apzinīgi strādāt.

Grīnbergs intervijā aģentūrai BNS atzina, ka pilnībā tādu varbūtību izslēgt nevar, taču dome ir pietiekami daudz darījusi, lai pēc iespējas novērstu korupcijas riskus.

«Nav noslēpums, ka domē ir bijušas ar to saistītas atsevišķas darbības, kas vairāk saistīts ar attīstības departamentu un lielajiem projektiem, bet mēs esam izstrādājuši pašvaldības darbinieku ētikas kodeksu, izveidota pretkorupcijas komisija, un mēs ļoti rūpīgi izvērtējam visas korupcijas riska iespējamības,» teica izpilddirektors.

«Risks, protams, pastāv vienmēr, bet es negribētu teikt, ka tas ir palielinājies,» viņš piebilda.

Grīnbergs sprieda, ka pašreizējā ekonomiskajā situācijā jebkuram strādājošajam ir īpaši jācenšas, lai tiktu saglabāta viņa darba vieta un darbs tiktu veikts atbilstoši. «Es ceru, ka būs augstāka motivācija saglabāt savu darba vietu, jo tagad atrast darbu nebūs tik vienkārši,» klāstīja Grīnbergs.

Jau vēstīts, ka Rīgas domes centrālās administrācijas darbiniekiem algas šogad nesamazinās, taču nebūs iepriekš pierasto regulāro prēmiju un piemaksu.

Atbilstoši likumam par valsts un pašvaldību amatpersonu atalgojumu 2009.gadā Rīgas domē neizmaksās nekādas prēmijas, atvaļinājuma pabalstus un arī naudas balvas. «Algas mēs pagaidām neapcērpam. Algu fonds nemaz tik liels mums nav. Vidējā alga Rīgas domes centrālajā aparātā ir 456 lati pēc nodokļu samaksas. Tas varbūt tikai tā liekas, ka Rīgas domē ļoti labi atalgoti darbinieki strādā, bet tā jau nemaz nav,» stāstīja izpilddirektors.

RD pilsētas šā gada budžetā plāno izdevumu samazinājumu par 165 miljoniem latu, un domes vadība šo finanšu projektu dēvē par ļoti skarbu. Pamatbudžeta izdevumi kopā ar speciālā budžeta izdevumiem šogad būs 503,19 miljoni latu, bet pērn tie bija 658,28 miljoni latu.