Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

G7 apņemas izvairīties no protekcionisma

Industriāli attīstīto valstu grupa (G7) ir «apņēmusies» izvairīties no protekcionisma, neskatoties uz smago globālo ekonomisko krīzi, liecina sestdien Romā notiekošajām sarunām sagatavotais dokumenta projekts, kas nonācis aģentūras AFP rīcībā.

«G7 joprojām ir apņēmusies izvairīties no protekcionistiskiem pasākumiem un atturēties no jaunu [tirdzniecības] barjeru radīšanas,» teikts nacionālajām delegācijām izplatītajā sarunu gala dokumenta projektā.

Vienlaikus dokumentā uzsvērts, ka G7 «augstākā prioritāte» ir pasaules ekonomikas un tirgus stabilizācija.

Bagāto valstu valdības sola darīt visu iespējamo, lai atjaunotu «pilnīgu uzticību globālajai finanšu sistēmai,» un pauž apņēmību «izmantot visu politisko instrumentu klāstu, lai atbalstītu [ekonomikas] izaugsmi un nodarbinātību, kā arī nostiprinātu finanšu sektoru».

Kreditēšanas tirgus normalizēšanas pasākumu vidū dokumentā minēta finanšu institūciju likviditātes likviditātes un kapitāla palielināšana, kā arī centieni rast tā saukto slikto parādu problēmas «mierīgus risinājumus».

Piektdien un sestdien Romā norisinās G7 - ASV, Lielbritānijas, Vācijas, Francijas, Itālijas, Kanādas un Japānas - delegāciju sarunas, kurās piedalās arī Krievijas pārstāvji. Sanāksmes mērķis ir izstrādāt rīcības plānu globālās ekonomiskās lejupslīdes novēršanai.