Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

IZM plāno reorganizēt aģentūras, bet ne pēc Godmaņa plāna

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno reorganizēt savā pārraudzībā esošās aģentūras, lai nodrošinātu racionālāku funkciju izpildi, aģentūrai LETA pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS).

Tomēr pašas ministrijas iecerētā reorganizācija atšķiras no Ministru prezidenta Ivara Godmaņa (LPP/LC) valsts pārvaldes optimizācijas plāna.

Piemēram, ministrija iecerējusi apvienot institūcijas, kas nodarbojas ar izglītības kvalitātes veicināšanu, vērtējot gan skolēnus, gan arī izglītības iestāžu darbu. Šinī nolūkā varētu tikt apvienots Izglītības satura un eksaminācijas centrs (ISEC), Vispārējās izglītības kvalitātes novērtēšanas valsts aģentūra un arī Profesionālās izglītības administrācija.

Godmaņa optimizācijas plānā ISEC bija paredzēts atstāt kā atsevišķu institūciju, pievienojot tai valodas eksaminācijas funkcijas no Naturalizācijas pārvaldes. Savukārt Vispārējās izglītības kvalitātes novērtēšanas valsts aģentūru plānots apvienot ar Izglītības valsts inspekciju, izveidojot Izglītības kvalitātes novērtēšanas inspekciju, bet Profesionālās izglītības administrācijas funkcijas nodot pašai ministrijai.

Ministre arī minēja ieceri apvienot Vispārējās izglītības attīstības aģentūru ar Akadēmisko programmu aģentūru, uzsverot dažas abu iestāžu līdzīgās funkcijas. Šādu apvienošanu paredz arī Godmaņa plāns, taču saskaņā ar to abām minētajām aģentūrām tiktu pievienota arī Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, kas patlaban ir Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrijas pārraudzībā.

Koķe uzsver, ka ministrijas darba kārtībā ir arī Valsts valodas aģentūras un Latviešu valodas apguves aģentūras reorganizācija, veidojot vienu aģentūru. «Nevarētu teikt, ka tur ir liela dublēšanās, bet pašas aģentūras saka, ka apvienošana nāktu par labu darba organizācijas racionālai īstenošanai,» teic ministre.

Šādu apvienošanu paredz arī pats premjers, kurš gan papildus abām aģentūrām gribētu pievienot arī Tulkošanas un terminoloģijas centru un Valsts valodas centru.

Koķe uzsver, ka ministrijas reorganizāciju lielā mērā veicina arī resursu trūkums, jo IZM algu fondā patlaban trūkst 380 000 latu, kas nozīmē, ka nepieciešams pārskatīt ministrijas funkcijas un cilvēku skaitu, un reorganizācija ministrijas dzīvi nepadara vieglāku, jo šobrīd tās pamatuzdevums būtu sakārtot skolu tīklu valstī.