Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bjerndālens saņem sodu, Čudovs - zelta medaļu

Pasaules čempionātā 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās šodien sākotnēji uzvaru izcīnīja Norvēģijas biatlonists Ūle Einārs Bjerndālens, kas viņam bija 12. zelta medaļa karjerā, tomēr jau pēc finiša viņš un vēl vairāki biatlonisti saņēma minūtes sodus par trases neievērošanu.

Līdz ar to Bjerndālens beigās klasificēts tikai trešajā vietā, bet zelta medaļu saņēma krievs Maksims Čudovs, kurš sākotnēji finišā ar trīs kļūdām norvēģim zaudēja 41,7 sekundes. Otrā vieta Norvēģijas biatlonistam Aleksanderam Ūsam, kas šaušanās pieļāva trīs kļūdas un finišā no Čudova atpalika par 11,1 sekundi.

Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) noteikumi nosaka, ka trases saīsināšanas gadījumā sportistam piešķirama diskvalifikācija, tomēr tā kā pārkāpumā bija iesaistīti tik daudzi sportisti, tika nolemts viņiem piespriest laika sodus.

Bjerndālens četrās šaušanās pieļāva četras kļūdas un beigu klasifikācijā Čudovam zaudēja 18,3 sekundes.

Latvijas izlases līderis Ilmārs Bricis pēc sprinta bija 25. vietā, bet iedzīšanā pieļāva astoņas kļūdas un sākotnēji tika klasificēts 36. vietā, bet pēc sodu piešķiršanas pacēlās uz 34. vietu. No Čudova Bricis atpalika par nepilnām četrarpus minūtēm. Vēl viens Latvijas biatlonists Edgars Piksons iedzīšanai bija kvalificējies pēc 59. vietas sprintā, bet trasē nedevās.

Bjerndālens uz laiku bija kļuvis par pirmo biatlonistu, kurš izcīnījis 12 pasaules čempionāta zelta godalgas, apsteidzot vācieti Franku Luku un krievu Aleksandru Tihonovu. Tomēr tagad joprojām visiem trim sportistiem ir pa 11 augstākā kaluma godalgām, bet individuālajās sacensībās norvēģim joprojām ir deviņas zelta medaļas.