Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Riekstiņa padomnieku atalgojums nepārsniedz 60% no ministra mēnešalgas

Ārlietu ministra Māra Riekstiņa (TP) padomnieku mēneša atalgojums arī pašlaik nepārsniedz 60% no ministra mēnešalgas, aģentūru LETA informēja ministra preses sekretāre Una Pušpūra.

Kā ziņots, 5.februārī Saeima otrajā lasījumā akceptēja grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas paredz, ka konsultatīvo amatpersonu un darbinieku mēnešalga nedrīkstēs pārsniegt Ministru kabineta locekļa mēnešalgu, kurai piemērots koeficients 0,6.

Ārlietu ministra birojā strādā divi ārštata padomnieki. Padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Mārtiņš Vanags saņem 1080 latus mēnesī, bet ārštata padomniece Iveta Ciganova - 570 latus mēnesī.

Arī abu padomnieku atalgojumu, līdzīgi kā citu Ārlietu ministrijas darbinieku atlīdzības, jau skāris 15% samazinājums.

Patlaban ministri, tostarp arī Riekstiņš, saņem 2147 latu lielu algu.

Kā ziņots, Saeimā otrajā lasījumā akceptētie grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā arī noteic, ka pēc darba līguma izbeigšanās konsultatīvajai amatpersonai būs tiesības saņemt kompensāciju vienas mēnešalgas apmērā.

Pret šo priekšlikumu iebilda Tautas partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis, kurš pauda viedokli, ka par tik zemu algu (apmēram 650 latiem pēc nodokļu nomaksas) un iespēju strādāt tikai divos amatos, ministri nevarēs dabūt augsti kvalificētus padomniekus, tomēr par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā balsoja 60 deputāti, pret - 17 deputāti un pieci atturējās.

Savukārt partijas «Jaunais laiks» priekšlikums likumā noteikt, ka valsts sekretāra mēnešalgu nosaka, ministra mēnešalgai piemērojot koeficientu 0,8, netika atbalstīts.

Likumprojekts arī paredz, ka personai, kura nav valsts amatpersona, bet tiešās pārvaldes iestādēs, atvasinātās publiskās personās un pastarpinātās pārvaldes iestādēs ieņem atalgotu vai citādi atlīdzinātu amatu vai saskaņā ar darba līgumu veic darbu, ir atļauts savienot savu amatu vai darbu ar ne vairāk kā diviem atalgotiem vai citādi atlīdzinātiem amatiem vai tādiem darbiem, kas tiek veikti saskaņā ar darba līgumu, citās tiešās pārvaldes iestādēs, atvasinātās publiskās personās un pastarpinātās pārvaldes iestādēs.

Minētajām personām, savienojot amatus vai darbus, būs jāievēro arī citos normatīvajos aktos noteiktie amatu un darbu savienošanas ierobežojumi. Ministru kabinets varēs šīm personām noteikt arī amata un darba savienošanas papildu ierobežojumus.

Tiks noteikti arī izņēmumi - pedagoga, zinātnieka, ārsta, profesionāla sportista vai radošais darbs.

Paredzēts, ka likums stāsies spēkā šā gada 1.martā.