Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kredīta nemaksātāju skaits tikai pieaugs

«Swedbank» prognozē, ka turpmākajos mēnešos to cilvēku skaits, kas nespēs samaksāt par bankā paņemto kredītu, pieaugs, taču bankas speciālisti norāda, ka šiem cilvēkiem nevajadzētu kavēties un jāvēršas savā bankā pēc padoma.

«Swedbank» pārstāvis Dzintars Kalniņš pirmdien telekompānijas LNT raidījumā «900 sekundes» norādīja, ka bankas jau apguvušas praksi, ko darīt ar klientiem, kuri naudas trūkuma dēļ sāk kavēt kredītmaksājumu, un pozitīvi esot tas, ka arī paši banku klienti cīnās un nenolaiž rokas grūtā situācijā.

«Galvenais iet uz savu banku, godīgi stāstīt, kas noticis, un prasīt bankai risinājumu, vislabākais jau nākt ar savu risinājumu,» iedzīvotājiem iesaka bankas speciālists.

Viņš skaidroja, ka banka var vai nu samazināt klienta ikmēneša maksājumu, vai pat atlikt to uz vairākiem mēnešiem. «Risinājumu klāsts ir, pats galvenais ir nākt uz banku,» viņš uzsvēra.

Kalniņš aicināja iedzīvotājus nekādā gadījumā neizvēlēties tādu scenāriju, kad viss atrisināsies pats no sevis.