Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lembergs augstāko amatpersonu paziņojumus dēvē par politisku šovu

Pēdējā laika valsts augstāko amatpersonu un politiķu publiskos paziņojumus Ventspils mērs Aivars Lembergs dēvē par politisku šovu, ko nedrīkstētu pieļaut pašreizējos krīzes apstākļos.

«Šitādā brīdī un šitādā laikā ir ļoti mērķtiecīgi, ir ļoti labi organizēti jāvada valsts pārvalde, lai mazinātu sociāli ekonomiskās krīzes dziļumu un radītu priekšnoteikumus izejai no krīzes. Tās aktivitātes, kas ir, — ultimāti, uzstādījumi, reorganizācijas un optimizācijas — tas ir politiskais šovs, un šobrīd valstī politiskais šovs nav vajadzīgs,» lūgts komentēt pēdējā laika notikumus politikā, aģentūrai BNS savās pārdomās dalījās Lembergs.

Viņš gan atzina, ka valsts aģentūras tiešām varētu apvienot un likvidēt un priekšlikumi par to darba optimizāciju principā esot pareizi.

Savukārt ministriju skaita samazinājums gan pašlaik neesot vēlams un vajadzīgs, pirmām kārtām jau tāpēc ka efektīvi nepieciešams apgūt no Eiropas iegūstamos līdzekļus.

Jau vēstīts, ka pēc ilgām diskusijām un vairākiem iespējamiem valdības reorganizācijas modeļiem koalīcijas partneri piektdien tomēr vienojās, ka ministriju skaits netiks samazināts.

Tas, savukārt, izraisīja asu Valsts prezidenta Valda Zatlera reakciju, kurš piektdienas vakarā paziņoja, ka valdības vadītājs Ivars Godmanis (LPP/LC) ir zaudējis viņa uzticību. Godmanis, atbildot uz prezidenta paziņojumu, uzsvēra, ka valdības reorganizācija ir tikai atlikta, lai pašlaik bez politiskiem ķīviņiem varētu risināt ekonomiskās problēmas un izstrādāt budžeta grozījumus.

Tomēr premjers arī atzina, ka viņam prezidenta viedoklis esot svarīgs un, ja Zatlers kategoriski pieprasīs viņa demisiju, viņš varētu arī atkāpties. Pirmdien premjeram ar prezidentu vēl plānota tikšanās.