Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izsolē pārdos uzņēmējam Danengiršam piederošu zemesgabalu Mangaļu prospektā

Šodien izsolē plānots pārdot nekustamo īpašumu — uzņēmējam Andrejam Danengiršam piederošu 4,9 hektārus lielu zemesgabalu Rīgā, Mangaļu prospektā, — liecina publikācija oficiālajā laikrakstā «Latvijas Vēstnesis».

Nekustamā īpašuma novērtējums ir 305 000 latu. Parāda piedzinēja un hipotekārā kreditore ir AS «Rietumu banka» ar nostiprinātu pirmo hipotēku, prasījuma summa ir 754 000 latu. Ir arī ierakstīta ķīlas tiesību atzīme par labu Valsts ieņēmumu dienestam 2,2 miljonu latu apmērā.

Izsole notiks šodien plkst. 11.00 Rīgā, Pērnavas ielā 42.

LETA jau ziņoja, ka 2008. gada 10. novembrī plānotajā izsolē tomēr netika pārdotas Danengiršam piederošās kapitāldaļas kompānijās «Parkhaus», «Parkhaus Development» un «Parkhaus Golf Plaza». Kā aģentūrai LETA pastāstīja izsoles rīkotājs, zvērināts tiesu izpildītājs Andrejs Glumovs, izsole neesot notikusi, jo to atcēlis parāda piedzinējs.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, pazīstamais uzņēmējs — Krievijas nekustamo īpašumu kompānijas «Dekra» pārstāvis Danengiršs — par 9,59 miljoniem latu «Rietumu bankā» ieķīlājis viņam piederošās kapitāldaļas SIA «Parkhaus» — Imantas daudzstāvu dzīvojamā kompleksa «Solaris» būvētājā.

Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA «Lursoft» informācija liecina, ka Danengiršam uzņēmumā «Parkhaus» pieder 1020 daļas jeb 51%, «Parkhaus Development» — 2000 daļas jeb 100% un «Parkhaus Golf Plaza» — 50 daļas jeb 50% kompānijas kapitāldaļu.

Izsolē bija plānots pārdot Danengiršam piederošās daļas šajos uzņēmumos. SIA «Parkhaus» Danengiršam piederošo kapitāldaļu izsoles sākumcena būtu bijusi 1020 latu, SIA «Parkhaus Development» — 2000 latu, bet SIA «Parkhaus Golf Plaza» — 1000 latu, liecina informācija oficiālajā laikrakstā «Latvijas Vēstnesis».

Šā gada sākumā «Baltic Screen» viņu ierindojis starp 100 visvairāk nopelnījušiem Latvijas uzņēmējiem.

LETA jau ziņoja, ka 2008. gada 1. septembrī Valsts ieņēmumu dienests (VID) Danengiršu bija ierindojis valsts lielāko nodokļu parādnieku skaitā. Uzņēmēja saistības pret valsti 1. oktobrī bijušas 2,29 miljoni latu.

Pēc aģentūras LETA arhīva datiem, šī ir pirmā reize, kad VID par lielāko valsts nodokļu nemaksātāju atzīst fizisku personu. Līdz šim lielāko nodokļu nemaksātāju statusā bijušas juridiskas personas.

Kā liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas «Lursoft» dati, 1965. gadā dzimušais Danengiršs ieņem valdes locekļa amatu SIA «Parkhaus», SIA «Parkhaus Development», SIA «Parkhaus Golf Plaza». 2002. gadā viņš bijis saistīts arī ar uzņēmumu SIA «ADG Consulting Agency».

Administratīvā rajona tiesa pēc nekustamo īpašumu jomas uzņēmēja Andreja Danengirša pieteikuma ierosinājusi lietu pret VID par uzņēmējam noteiktā vairāk nekā divu miljonu latu nodokļu uzrēķina pamatotību.

Kā aģentūrai LETA sacīja tiesas priekšsēdētājas palīdze Evita Elliņa, Danengiršs apstrīdējis VID lēmumus, ar kuriem par 2004. un 2005. gadu viņam uzrēķināts iedzīvotāju ienākuma nodoklis un noteikti sodi — kopumā 2,2 miljoni latu.