Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pesimisms nokauj loģiku

Februāra sākumā Latvijas Zvērināto tiesu izpildītāju padomes datu bāzē bija atrodams 381 sludinājums par nekustamā īpašuma piespiedu pārdošanu izsolē (janvārī — 378). Gandrīz puse no tiem tiek izsolīti otro un trešo reizi, t. i., par sākumcenu, kas ir attiecīgi 25% un 40% mazāka nekā pirmās izsoles sākumcena.

Dzīvokļu statistika ir šāda: 178 dzīvokļi, no kuriem otrajā un trešajā izsolē tiek izsolīti 90, zeme un meži — attiecīgi 104 un 33 objekti, atsevišķas ēkas — 34 un 16 objekti, sadaļā «dažādi» — attiecīgi 66 un 26 objekti.

Izskatot dzīvokļu izsoļu sludinājumus, «m2» atzīmēja interesantākos. 19. februārī uz otro izsoli ir izlikts dzīvoklis 104. sērijas mājā Anniņmuižas ielā 6 (Zolitūde). Tā sākuma cena ir 500 eiro/kv.m. Tuvu tai ir arī divistabu dzīvokļa cena lietuviešu projektā Maskavas ielā 258/2. Par nedaudz vairāk kā 615 eiro/kv.m 23. februārī otrajā izsolē tiks mēģināts pārdot tipālu dzīvokli Ilūkstes ielā 52 (Pļavnieki). 26. februārī trešajā izsolē tiks izsolīts dzīvoklis Arsenāla ielas septītajā namā (Vecrīga, netālu no prezidenta pils un Saeimas). Šā objekta sākumcena ir mazliet vairāk par 1900 eiro/kv.m.

Raksturīgi, ka, jo vēlāk objekti tiek izlikti izsolē, jo zemākas ir to sākuma cenas. Piemēram, 119 kvadrātmetrus liela dzīvokļa Bruņinieku ielā 28 (pie K. Barona ielas) pirmās izsoles sākumcena ir 922 eiro/kv.m. Līdzīgas sākumcenas ir arī dzīvokļiem Ģertrūdes ielā 16 (izsole 9. martā) un Ģertrūdes ielā 9 (izsole 2. martā).

Savukārt 8. aprīlī pirmo reizi tiks izsolīts 202 kvadrātmetrus liels dzīvoklis Anniņmuižas ielā 32, kas jau daudzus gadus tiek uzskatīts par vienu no labākajiem Imantas tipālajiem projektiem. Šā objekta sākumcena ir 71 000 latu, kas, pārrēķinot kvadrātmetra cenā, ir 500 eiro/kv.m (!). Un gribu vēlreiz atgādināt, ka tā ir pirmās izsoles sākumcena. Ja pircēja nebūs, tad otrajā izsolē šā paša Anniņmuižas ielas objekta sākumcena būs 375 eiro/kv.m, tas ir, par no ekonomikas viedokļa neloģiski zemu cenu. Tiesa, tas, ka nekustamo īpašumu tirgus ir iracionāls un vairāk pakļaujas emocijām nekā loģikai, nu jau vairs nevienam nav jāpierāda.