Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pastniekus regulāri instruē, kā izvairīties no ļaundariem

Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, ļaundari nesmādē nevienu vieglas peļņas avotu — ja seifus un dārglietas veikalos uzrauga modrā apsardze, grūtāk ir pastniekiem — viņiem ar ļaundariem jātiek galā pašiem.

Latvijā pēdējos gados notikuši vairāki gadījumi, kad pastnieka iznēsātās pensijas iekārojuši laupītāji — viens gadījums beidzās pat ar pastnieces nāvi, cita pastniece nonāca slimnīcā.

Tagad pastu pārsvarā izvadā ar automašīnām, taču arī tur pastnieki nav pasargāti — pagājušajā nedēļā Limbažu rajonā pasta auto vadītājai ar spēļu ieroci draudējis kāds jaunietis.

Uz jautājumu, kā pasargāt pastniekus no šādiem un līdzīgiem uzbrukumiem, kad arī spēļu pistoles vietā var izrādīties īsts šaujamierocis, Latvijas Pasta pārstāve Inese Kreicberga, portālam «Apollo» skaidroja, ka Pasta drošības dienests veic regulāras darbinieku instruktāžas.

Tāpat Latvijas Pasts ieviesis virkni drošības pasākumu un vēl ciešāk sadarbojas ar Valsts policiju preventīvu un operatīvu pasākumu veikšanai.

Tomēr, kā atzīst pasta pārstāve, liels apdraudējums pastniekiem nav tikai divkājainie, bet gan arī cilvēku četrkājainie, bieži vien nepieskatītie draugi, kas var apdraudēt pastnieku veselību.

«Ņemot vērā kriminālās situācijas pasliktināšanos valstī, šodien nevienas profesijas pārstāvji nav pasargāti no ļaundaru uzbrukumiem,» atzīst Kreicberga.