Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielbritānijas valdība sāk vērienīgu kampaņu pret marihuānu

Lielbritānijas valdība pirmdien sāka divus miljonus mārciņu vērtu reklāmas kampaņu, lai brīdinātu bērnus un jauniešus par marihuānas radīto risku veselībai.

Reklāmas tiks raidītas TV, radio un internetā, un to vēstījums būs tāds, ka marihuāna nav droša narkotika un tā ir saistīta ar tādām garīgās veselības problēmām kā šizofrēniju un paranoju.

«Marihuāna ir postoša narkotika. Tam, kas var sākties kā daži joki un pūļa daļa, var būt nopietnas un ilgstošas problēmas veselībai,» sacīja sabiedrības veselības ministre Douna Primarolo. «Jauniešiem ir jāzina, ka marihuāna nav vieglās narkotikas. Viņiem ir jāsaprot risks, kuru viņi uzņemas.»

Pagājušajā mēnesī valdība pārkvalificēja marihuānu no mazāk nopietnās «C» kategorijas uz «B» kategoriju, apgalvojot, ka ir satraukta par tirgū dominējošo daudz spēcīgāko marihuānas paveidu skunk.

Marihuāna iepriekšējā premjerministra Tonija Blēra valdīšanas laikā tika pazemināta par «C» kategorijas narkotiku, taču līdzšinējais premjerministrs Gordons Brauns pēc nākšanas pie varas paziņoja par šīs politikas pārskatīšanu.

«C» kategorijā ietilpst arī trankvilizatori un anaboliskie steroīdi. Tas nozīmē to, ka par 17 gadiem vecāka persona, kura pieķerta smēķējam vai pie kuras atrasts neliels daudzums marihuānas vai hašiša, tika apturēta un pārmeklēta, taču ne obligāti arestēta vai sodīta.

Saskaņā ar normām par «B» klases narkotikām to lietotājus var sodīt ar pieciem gadiem cietumā, bet piegādātājus — ar cietumsodu līdz 14 gadiem.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas datiem marihuāna ir visbiežāk lietotā narkotika 11–15 gadu vecu bērnu vidū, 16–24 gadu vecu jauniešu vidū to lieto 18%.

Ar jauno kampaņu paredzēts parādīt, kā marihuāna var lietotājus pārvērst no čalojoša un atbrīvota cilvēka par panikas lēkmes piedzīvojošu, slimu paranoiķi.