Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baštiks cer, ka izrāde «Tētis» palīdzēs virzīt ideju par Tēva dienu

Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrs Ainars Baštiks (LLP/LC) nosūtījis apsveikuma telegrammu izrādes «Tētis» veidotājiem, paužot cerību, ka izrāde palīdzēs virzīt ideju par Tēva dienas svinēšanu, aģentūru LETA informēja izrāžu apvienības «Panna» pārstāve Ilze Salna.

Baštiks savā apsveikumā norāda, ka ierosinājums svinēt Tēva dienu atkal ir sācis ceļu Saeimā, izsakot cerību, ka šoreiz, iespējams, arī ar izrādes palīdzību, tas gūs atbalstu.

Jau ziņots, ka izrāde «Tētis» ir īslandiešu autora Bjarni Haukursa Torsona humora pilns pētījums par vīrieša būtību, ko veido slavenās izrādes «Alu cilvēks» Latvijas iestudējuma radošā komanda — režisors Juris Rijnieks un populārie izrādes «Alu cilvēks» aktieri Ainārs Ančevskis un Jānis Jarāns.

Izrāde «Tētis» turpina iepazīstināt Latvijas skatītājus ar pasaulē patlaban populāro stand-up žanru, kas ir viena aktiera uzstāšanās ar mērķi izklaidēt publiku. Līdzīgi kā izrādē «Alu cilvēks», arī izrāde «Tētis» asprātīgā un sirsnīgā veidā stāsta par vīrieša būtību, filozofiju, attiecībām un jūtām dzīves posmā, kad viņš gatavojas un kļūst par tēvu.

Aktieri uz skatuves izdzīvos visu sajūtu, pārdomu un pārdzīvojumu spektru, sākot no laimīgas laulības dzīves, bērna ieņemšanas, dzemdībām un beidzot ar bērna kā pilntiesīga ģimenes locekļa apzināšanos. Izrāde atraktīvi, komiski un saprotami ļaus skatītājam iejusties lugas varoņa ādā, smieties līdz asarām un pārdomāt cilvēka dzīvē svarīgāko posmu — bērna ienākšanu pasaulē, norādīja Salna.

Lugas «Tētis» autortiesības jau pārdotas 18 pasaules valstīs, februārī tā piedzīvos pirmizrādi arī Ņujorkā.

Lugas pirmizrāde Latvijā notiks 23. un 24. februārī kinoteātrī «Rīga», bet vasarā izrādi plānots spēlēt visā Latvijā.