Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesa nepieņem Lemberga pieteikto noraidījumu prokuroriem

Rīgas apgabaltiesa šodien nolēma nepieņemt apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga pieteikto noraidījumu prokuroriem Jurim Jurisam, Ilgai Paeglei un Jānim Ilsteram.

Noraidījumu valsts apsūdzības uzturētājiem Lembergs tiesā pieteica, pamatojot ar to, ka, atrodoties civiltiesiskā strīda situācijā, no prokuroru puses nevarot notikt objektīva valsts apsūdzības uzturēšana. Lembergs pret viņiem iesniedzis civilprasību par viņam nodarīto morālo kaitējumu.

Prokurori savukārt skaidroja, ka saskaņā ar Kriminālprocesa likumu noraidījumu nedrīkst motivēt ar personas rīcību konkrētā kriminālprocesā. Valsts apsūdzība norādīja, ka šādā gadījumā varētu nonākt pie kuriozas situācijas, ka ikviens apsūdzētais varētu iesniegt civilprasību tiesā pret valsts apsūdzības uzturētājiem, lai tādējādi rastu pamatu noraidījumam.

Tiesa lēma nepieņemt Lemberga izteikto noraidījumu prokuroriem.

LETA jau ziņoja, ka krimināllietā, kuru šodien sāk skatīt Rīgas apgabaltiesa, dažādos noziegumos apsūdzēti Aivars Lembergs, viņa dēls Anrijs Lembergs un Ventspils uzņēmējs Ansis Sormulis.

Šajā tiesvedībā saskaņā ar tiesneša Borisa Geimana lēmumu apvienoti divi kriminālprocesi, kurus prokuratūra tiesai nodeva pagājušā gada otrajā pusē.

Aivaru Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielā apmērā, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam sakarā ar dienesta stāvokli ir aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Ventspils mērs viņam izvirzītās apsūdzības noliedz.