Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cilvēki aktīvi izmanto iespēju vakcinēties pret ērču encefalītu

Latvijas Infektoloģijas centrs informē, ka pagājušajā nedēļā 343 cilvēki, no tiem 56 bērni, vērsušies Infektoloģijas centra vakcinācijas kabinetā, lai potētos pret ērču encefalītu. Cilvēki turpina potēties arī pret A un B vīrushepatītu. Pret B vīrushepatītu vakcinējušies 44, bet pret A vīrushepatītu — 63 cilvēki.

Pērn Latvijā reģistrēti 2815 apstiprināti A hepatīta gadījumi, bet Igaunijā tikai 13, no kuriem seši ievesti no Latvijas. Igaunijā vakcinācija pret A hepatītu notiek daudz intensīvāk nekā Latvijā, 2008. gadā Igaunijā vakcinācijas kursu pret A hepatītu pabeidza 4315 cilvēki, savukārt Latvijā — 2520.

Centra direktore Baiba Rozentāle stāsta, ka iepriekšējās nedēļas nogalē Latvijas Infektoloģijas centrā stacionēti 11 pacienti, kuri saslimuši ar A vīrushepatītu, bet pašlaik kopumā stacionārā ārstējas 64 ar šo infekciju sasirgušie.

«Pieaudzis arī to cilvēku skaits, kuri vakcinējušies pret gripu. Aizvadītās nedēļas nogalē vakcinācijas kabinetā griezušies 23 iedzīvotāji, lai potētos pret gripu. Šobrīd stacionārā ārstējas trīs pacienti, kuriem laboratoriski apstiprināta A tipa gripa, vēl 12 pacienti ievietoti stacionārā ar aizdomām par saslimšanu ar gripu — diagnoze tiks precizēta pēc laboratorisko izmeklējumu veikšanas,» skaidro centra vadītāja.

Eiropas gripas uzraudzības tīkls informē, ka gripa turpina izplatīties no rietumiem uz austrumu reģiona valstīm.

Iedzīvotāji pagājušajā nedēļā vakcinējušies arī pret citām vakcīnkontrolējamām infekcijas slimībām, piemēram, 76 cilvēki vakcinējušies pret difteriju, pret tīfu — astoņi, pret trakumsērgu — četri cilvēki.

Kopumā Latvijas Infektoloģijas centra vakcinācijas kabinetā pret dažādām infekcijas slimībām iepriekšējā nedēļā potējušies 579 cilvēki.