Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesa izbeidz kārtējo lietu saistībā ar grautiņiem Vecrīgā

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa šodien izbeidza administratīvo lietvedību vēl vienā lietā par 13. janvārī Vecrīgā notikušajām nekārtībām, nosūtot materiālus Kriminālpolicijai, lai tā lemj par iespējamo kriminālprocesa sākšanu, aģentūru LETA informēja tiesā.

Izvērtējot lietas materiālus, Centra rajona tiesa konstatēja, ka persona, pret kuru bija sākta administratīvā pārkāpuma lieta, varētu būt izdarījusi krimināli sodāmas darbības, tādējādi šis nodarījums, iespējams, kvalificējams pēc kāda no Krimināllikuma pantiem.

Lēmumu var pārsūdzēt 20 dienu laikā Rīgas apgabaltiesā, iesniedzot apelācijas sūdzību Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā.

Saskaņā ar Latvijas Tiesu portālā pieejamo informāciju šodien tiesa izskatīja administratīvo lietu pret Juriju Jevdokimovu. Lieta bija sākta pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 175. panta par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas iestādes darbinieka, robežsarga vai zemessarga likumīgam rīkojumam vai prasībai. Saskaņā ar likumu par šādu pārkāpumu draud naudassods līdz 200 latiem vai administratīvais arests līdz 15 diennaktīm.

Tiesas sēdē Jevdokimovs savu vainu pārkāpuma izdarīšanā neatzinis, paskaidrojot, ka 13. janvārī atradies Doma laukumā, Rīgā, jo bija ieradies apskatīties uz mītiņu, pēc kā sākušās nekārtības un viņš ir filmējis telefonā, kā cilvēki metuši akmeņus, pēc policijas darbinieku uzaicinājuma sekojis viņiem līdzi. Tāpat viņš norādījis, ka nav pretojies policijas darbiniekiem un nav metis akmeņus.

Noklausoties administratīvā pārkāpēja paskaidrojumus, pārbaudot un novērtējot lietā esošos rakstveida pierādījumus, tiesa atzina, ka administratīvā lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā par Jevdokimova izdarīto administratīvo pārkāpumu ir izbeidzama.

LETA jau ziņoja, ka 19. janvārī Centra rajona tiesa no Valsts policijas saņēma 13 administratīvās lietas saistībā ar 13. janvārī Vecrīgā notikušajiem grautiņiem.

12 no saņemtajām lietām bija sāktas pēc APK 175.panta, bet viena — pēc APK 167. panta par sīko huligānismu.

Patlaban nu jau astoņas no 13 tiesā saņemtajām lietām ir izskatītas. Tajās visās ir pieņemts lēmums administratīvo tiesvedību izbeigt.

Piecās no izskatītajām lietām tiesa administratīvo lietvedību izbeigusi, aicinot Kriminālpoliciju vērtēt, vai konkrētajos gadījumos personas nav saucamas pie kriminālatbildības, jo, Centra rajona tiesas ieskatā, šo personu rīcībā 13. janvāra grautiņu laikā bijušas saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes, kas varētu būt kvalificējamas pēc konkrētiem Krimināllikuma pantiem.

Savukārt divos gadījumos administratīvā lietvedība izbeigta, jo tiesa konstatējusi, ka par šīm pašām darbībām pret attiecīgajām personām jau sākts kriminālprocess.

Kā ziņots, par 13. janvāra nekārtībām Vecrīgā tika uzsākts arī kriminālprocess pēc Krimināllikuma 225. panta 2. daļas — par aktīvu piedalīšanos masu nekārtību organizēšanā, ja šīs darbības saistītas ar grautiņiem, postījumiem, dedzināšanu, mantas iznīcināšanu vai ar vardarbību pret personu, vai ar pretošanos varas pārstāvjiem.

Saskaņā ar šo Krimināllikuma pantu vainīgās personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz 15 gadiem.