Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zalāns: visiem varas līmeņiem jābūt vienotiem

Šī nedēļa vēl paies pārrunās starp koalīcijas partijām par ministriju reorganizāciju plānu. Piektdien varētu noskaidroties, vai partijas gatavas atbalstīt Tautas partijas piedāvāto reorganizāciju. Tā otrdien Latvijas Radio apstiprināja plāna autors Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP).

Zalāns uzskata, ka patlaban koalīcijas partijām būtu jāizvairās no dažādu paziņojumu izplatīšanas. Viņaprāt, svarīgi, lai visi varas līmeņi būtu vienoti. «Patlaban šūpot lietas ir neprātīgi,» pauda ministrs, norādot, ka koalīcijas partijām jādara viss, lai īstenotu plānu.

Ministrs pieļauj arī valdības krišanu, ja šīs nedēļas laikā netiks panākta vienošanās, kā notiks reorganizācija.

Viņš vēlreiz atzīmēja, ka Tautas partija vēlas tikties ar Valsts prezidentu, lai sapratu, cik ātri izmaiņas valsts pārvaldē jāveic. Tāpat Zalāns atklāja, ka viņa piedāvātajam ministriju reorganizācijas plānam esot arī ekonomiskā sadaļa, kas gan vēl līdz šim nav publiskota.

«Mēs šobrīd sabiedrībai neparādām, cik veiksmīgu valsts pārvaldes modeli varam piedāvāt,» ir pārliecināts Zalāns.

Pirmdien pēc vairāk nekā četru stundu tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru Godmanis paziņoja, ka viņa vadītā valdība turpinās darbu. Šī bija pirmā abu amatpersonu tikšanās pēc Zatlera paziņojuma, ka Godmanis ir zaudējis viņa uzticību.

Tautas partija rosina valdības reorganizācijas gaitā izveidot 11 ministrijas. TP uzskata, ka nav jāreorganizē septiņas ministrijas: Aizsardzības, Ārlietu, Zemkopības, Finanšu, Tieslietu, Iekšlietu un Kultūras ministrija.

TP rosina izveidot Veselības un sociālo lietu ministriju, kurā tiktu apvienota Veselības un Labklājības ministrija. Izglītības un zinātnes ministrijā, pēc TP domām, jāapvieno pašreizējā Izglītības un zinātnes ministrija un Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrija.

Partijas skatījumā, Attīstības ministrija varētu apvienot pašreizējo Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju, Vides ministriju un Ekonomikas ministriju.

Savukārt Satiksmes ministrijā varētu apvienot pašreizējo Satiksmes ministriju un Īpašu uzdevumu elektroniskās pārvades lietās sekretariātu.

Zalāna prezentētajā valdības reorganizācijas plānā vairākas Ekonomikas ministrijas funkcijas paredzēts atdot citām ministrijām. Piemēram, Finanšu ministrija pārņemtu makroekonomisko prognozēšanu, privatizācijas politiku, valsts un privātās partnerības politiku un statistikas uzskaiti.

Tieslietu ministrija no EM pārņemtu patērētāju tiesību aizsardzību, Kultūras ministrija — tūrisma politiku. TM no Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrijas pārņemtu bāriņtiesu darbības uzraudzību, adopciju un bērnu uzturlīdzekļu jautājumu risināšanu.