Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pārāk daudz Godmaņa televīzijā?

Žurnāliste Baiba Strautmane Ministru prezidenta Ivara Godmaņa (LPP/LC) pēdējās uzstāšanās Latvijas Televīzijā (LTV) dēvē par ētera laika izniekošanu, otrdien vēsta laikraksts «Diena».

LTV priecājas, ka šādi tā var konkurēt ar citiem plašsaziņas līdzekļiem, kuriem premjera paziņojumi jānoklausās LTV, bet eksperti saka: LTV sāk līdzināties varas ruporam. Šomēnes premjers vairākkārt uzstājies ar paziņojumiem LTV, piedalījies raidījumā «100. pants», raidījumos «Kas notiek Latvijā»? un LTV rīta raidījumos.

Lielākoties Godmanis LTV parādās pēc pašas Televīzijas uzaicinājuma, un vienīgais gadījums, kad viņam pašam «sakrājies», bijis februāra sākumā. «Viņam bija vēlme paust pozīciju,» stāsta premjera preses pārstāvis Krists Leiškalns un papildina, ka «jebkurš ziņu dienests viņu būtu paņēmis pretī». Birojs gan toreiz piedāvājis Godmaņa interviju, nevis «īpašu paziņojumu par politisko situāciju valstī», kā to paziņojumā medijiem izplatīja LTV, ko var traktēt kā sabiedrisko attiecību triku sava reitinga celšanai. «Man personīgi radās sajūta, ka viņš demisionēs,» toreizējo izvēli skaidro LTV Ziņu dienesta vadītājs Mareks Gailītis.

Godmanis spējot palielināt LTV reitingus, un «tāda ir šī konkurences cīņa». Savukārt piektdien uz interviju «Panorāmā» Ministru prezidentu aicinājis Gailītis, lai «no pirmavota» uzzinātu viņa reakciju uz Valsts prezidenta paziņojumu.

Žurnālists Jānis Domburs norāda, ka nav jārunā par to, ka Godmaņa LTV būtu par daudz, šajā gadījumā būtiski esot, «vai daudz kā cita nav par maz». Šīs problēmas sakne esot LTV iekšējā nekoordinētība, tāpēc katrs projekts darbojoties neatkarīgi, atsevišķas tēmas pārklājas, bet daudzas paliek neskartas.

Pēdējās Godmaņa uzstāšanās LTV nav intervijas klasiskā izpratnē, jo tur nav asu un kritisku žurnālistu jautājumu, akcentē Strautmane. Tāpēc, nekritiski pieņemot Godmani, LTV iznieko ētera laiku — šādus premjera vēstījumus varot samontēt un izstāstīt minūtē, bet piektdien viņš «pat aizgāja pa otru apli», atkārtodams savu sakāmo.