Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jakāns: Finanšu policija atklās jaunas naudas atmazgāšanas shēmas

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijai arī šogad izdosies atklāt lielas naudas atmazgāšanas shēmas, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» pārliecību pauda VID ģenerāldirektors Dzintars Jakāns.

Viņš atgādināja, ka šogad Finanšu policija jau ir nākusi klajā ar paziņojumu par atklātu naudas legalizācijas shēmu — janvāra vidū kļuva zināms, ka Finanšu policijas pārvalde atklājusi naudas atmazgāšanas shēmu, kurā veiktajās kratīšanās izņemti skaidras naudas līdzekļi vairāk nekā 86 tūkstošu eiro (60 tūkstošu latu) apmērā.

Jakāns prognozēja, ka tā nebūs vienīgā šogad atklātā naudas atmazgāšanas shēma. «Šogad Finanšu policijai veiks arī citas līdz šim tai neraksturīgas darbības, taču pagaidām es par tām nerunāšu. Katrā ziņā tā zina gaidāmās tendences un iespējamo situācijas attīstību, tādējādi tās darbinieki zina, kā rīkoties,» piebilda VID vadītājs.

Viņš arī atgādināja, ka VID Finanšu policijas kompetence ir līdz brīdim, kamēr lieta tiek izmeklēta un nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. Kad tas ir darīts, šo lietu vērtē prokuratūra. Ja tā uzskata, ka izmeklēšana veikta pietiekami, labi iegūti nepieciešamie pierādījumi, tā sūta lietu uz tiesu.

«Cik veiksmīgi prokuratūra šo lietu spēs virzīt uz tiesu, atkarīgs no sākotnējā Finanšu policijas darba — sākot ar operatīvo darbu un beidzot ar izmeklēšanu. Ja Finanšu policijas izmeklētāji būs labi pastrādājuši, savācot pierādījumus un liecības, lietas virzība tiesā būs sekmīgāka. Cik es esmu informēts, pērn atklātie grupējumi, ir ļoti labi izstrādāti un to krimināllietas jau pavasarī tiks virzītas uz prokuratūru,» stāstīja Jakāns.

VID ģenerāldirektors arī atzina, ka viņam kā vadītājam svarīgākais nav, cik daudzi kriminālprocesi ir sākti, bet gan — cik daudzi kriminālprocesi ir novirzīti uz prokuratūru, jo tas atspoguļo Finanšu policijas darba kvalitāti.