Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts prezidentu <i>ēnos</i> pieci skolēni no visas Latvijas

Trešdien «Ēnu dienā» Valsts prezidenta Valda Zatlera darba dienai līdzi sekos pieci skolēni no visiem Latvijas novadiem, portālam «Apollo» pavēstīja Prezidenta preses dienestā.

«Ēnu dienā» skolēni tiksies ar Valsts prezidentu, piedalīsies Valsts prezidenta tikšanās reizē ar Igaunijas ārlietu ministru Urmasu Paetu (Urmas Paet), Latvijas Arhitektu savienības pārstāvjiem, kā arī Mazākumtautību konsultatīvās padomes sēdē. «Ēnām» būs arī iespēja iepazīties ar Valsts prezidenta padomnieku, protokola un Preses dienesta darbu.

Pieteikumus kļūt par Valsts prezidenta «ēnām» iesniedza vairāk nekā 100 skolēni no 7. līdz 12. klasei. Motivācijas vēstulēs skolēni norādīja, ka viņiem ir būtiski valstī notiekošie procesi un valsts nākotne, tāpēc vēlas sniegt arī savu ieguldījumu. Daudzi jaunieši savu nākotni saista ar politiku, arī vēlas uzzināt, kāda ir prezidenta ikdiena un darba pienākumi.

«Ēnu diena» ir visā pasaulē populārs skolēnu karjeras izglītības pasākums, kas kopš 1996. gada skolēniem sniedz iespēju apmeklēt kādu noteiktu darbavietu un vērot profesionāļu darbu un pienākumus. Latvijā «Ēnu diena» pirmo reizi risinājās 2001. gadā. Latvijā projektu organizē biedrība «Junior Achievement–Latvija».

Valsts prezidentu ēnos Saldus pilsētas ģimnāzijas 12. klases skolniece Zane Treinovska, Līvānu 1. vidusskolas 10. klases skolnieks Ritvars Bogdanovičs, Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskolas 12. klases skolniece Inese Smirnova, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieks Oskars Ertmanis un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 11. klases skolnieks Vitālijs Silins.