Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izsolē plāno pārdot SIA «Blaumaņa nami» un SIA «Tango projekts»

«TA projekta» birojā šodien plkst. 10 notiks izsole, kuras laikā plānots pārdot 2000 kapitāldaļas jeb 100% SIA «Blaumaņa nami», katru viena lata nominālvērtībā, bet plkst. 12 — 100 kapitāldaļas jeb 100% SIA «Tango projekts» kapitāla.

Pagājušajā nedēļā vairāk nekā divas reizes jeb par gandrīz pieciem miljoniem latu tika palielināts SIA «Tango projekts» pamatkapitāls, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA «Lursoft» informācija. Pamatkapitāls palielināts par 4 754 400 latiem — no 4 528 000 latiem līdz 9 282 400 latiem.

Kā liecina sludinājumi biznesa informācijas portāla «Nozare.lv» Iepirkumu datubāzē, ekspremjeram Andrim Šķēlem (TP) pastarpināti piederošā SIA «TA projekts» plāno šodien divās izsolēs pārdot visas advokāta Jāņa Lozes kapitāldaļas uzņēmumā «Blaumaņa nami», kā arī šim uzņēmuma piederošās daļas firmā «Tango projekts», kas attīsta vērienīgu nekustamā īpašuma projektu Rīgas centrā.

SIA «Tango projekts» valdes loceklis un izpilddirektors Ģirts Legzdiņš aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka uzņēmuma sadarbības partnere bija Nordea banka, kas nesen prasījuma tiesības pret «Tango projektu» cedējusi firmai «TA projekts», un uzņēmumam tagad jānokārto saistības pret šo pagaidu kreditoru.

Legzdiņš norādīja, ka problēma «ir zināma» un uzņēmums turpina strādāt pie tā, lai saistības tiktu nokārtotas un izsoles nenotiktu. Viņš arī pauda cerības, ka «uzņēmums nepāries Šķēles īpašumā, paliks mums, un varēsim turpināt attīstīt projektu».

Patlaban firma «Blaumaņa nami» pilnībā pieder Lozem, bet šī firma ir vienīgā «Tango projekta» īpašniece.

Savukārt «TA projekts» pilnībā pieder firmai «TA sabiedrība», kuras vienīgais īpašnieks ir Šķēle.

LETA jau ziņoja, ka aprīlī piecās izsolēs plānots pārdot «Tango projektam» piederošos nekustamos īpašumus Rīgas centrā, kvartālā starp Dzirnavu, Tērbatas, K. Barona un Blaumaņa ielu. Zvērināta tiesu izpildītāja Jāņa Stepanova rīkoto izsoļu kopējā sākumcena ir 5,4 miljoni latu.

Pēc pārdošanas izsolē nekustamajiem īpašumiem tiks saglabāti vairāki apgrūtinājumi un hipotēkas.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, «Tango projektu» iepriekš sauca «Tērbatas centrs». Projektu iecerēts realizēt 10 000 kvadrātmetru lielā teritorijā starp Dzirnavu, Tērbatas, Blaumaņa un K. Barona ielu.

Projektā paredzēta gājēju iela, kas savienos Dzirnavu un Blaumaņa ielu, viesnīca, dzīvojamās mājas, biroju telpas, restorāni un kafejnīcas, nelieli veikali, veselības, sporta un skaistumkopšanas centri, trīs apzaļumoti iekšējie pagalmi ielas līmenī un zaļie jumti pirmā stāva līmenī. Automašīnām iecerēta pazemes stāvvieta.

«Tango projekts» noslēdzis līgumu ar pasaulē pazīstamu starptautisku viesnīcu operatoru «Hyatt» par pieczvaigžņu kategorijas viesnīcas izveidošanu.

Kopējās investīcijas «Tango projekta» realizācijā bija plānotas vairāk nekā 60 miljoni latu.

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 4 528 000 latu, liecina «Lursoft» informācija.